Moda

Zakazane kolory na wesele. Czego nie ubierać na wesele jako gość?

Wybór odpowiedniej stylizacji weselnej to kwestia, która zaprząta myśli niejednej kobiety, już parę chwil po otrzymaniu zaproszenia na tę uroczystość. Z jednej strony chcemy godnie zaprezentować się jako goście, z drugiej strony nie chcemy popełnić faux pas w weselnej stylizacji.

Zakazane kolory sukienek na wesele

Oczywiście nie ma żelaznych reguł zakazujących uczestnictwa w uroczystości zaślubin w danym kolorze ubrania. Niemniej jednak należy pamiętać o kilku zasadach, wybierając strój weselnego gościa. Nie należy wybierać kreacji w kolorze białym, jasnobeżowym lub ecru. Z prostej przyczyny – są to barwy zarezerwowane dla panny młodej. Ona jedyna ma prawo do królowania na balowej sali w sukni tej tonacji. Dwie panny młode na jednym weselu? To zdecydowanie nie może się wydarzyć.

Kolejnym kolorem niejako „zakazanym” na weselu jest czerń. Barwa ta tradycyjnie kojarzy się ze smutkiem i żałobą, nie współgra więc z charakterem uroczystości. Jeśli jednak Twoją ulubioną stylizacją jest mała czarna – zaczekaj z nią do północy. Późnym wieczorem wesele zmienia nieco charakter z formalnego na imprezowy. Jest to więc czas na zmianę garderoby i nieco luźniejszą stylizację.

Unikaj szarości i brązów – są to barwy kojarzone raczej z pracą, biurowym dress-codem. Poza tym mało która kobieta wygląda w tych kolorach korzystnie i świeżo. Szary garnitur do pracy – tak, weselna sukienka – już niekoniecznie.

Nieodpowiednim kolorem dla weselnych sukienek są też krwista czerwień i złoto. Zakładając kreację w tak intensywnych barwach, wszędzie będziesz wysuwać się na pierwszy plan – czy to na parkiecie czy na ślubnych fotografiach. A przecież gwiazda wieczoru jest tylko jedna – panna młoda. Próba przyćmienia jej blasku zbyt krzykliwą stylizacją będzie stanowczo w złym guście. Z tego samego powodu zrezygnuj z kreacji w neonowych barwach, a także ze zwierzęcych printów. Wszelkiego rodzaju panterki, cętki czy lamparcie wzory zostaw na inne okazje. Są zbyt dosłowne i ostentacyjne i stanowczo nie nadają się na uroczystość zaślubin.

Najlepsze stylizacje weselne

Spośród kolorów, z których możesz wybierać, szykując weselnej kreacji, na pierwszy plan wysuwa się pudrowy róż, błękit, fuksja, liliowy czy turkus. Z tak bogatej palety barw z pewnością można wybrać coś dla siebie, w zależności od typu urody, karnacji czy indywidualnych preferencji. Nie bój się także wzorów – delikatnie kwiatowe nadruki, paseczki czy groszki są jak najbardziej na miejscu. Należy unikać jednak dużych grochów, kratki, a także dużych motywów kwiatowych w kontrastowych barwach. Dostosuj kolorystykę ubrań do pory roku. Na letnie przyjęcie idealne będą pastele czy kwiatowe wzory. Jesienią i zimą możesz postawić na bardziej nasycone kolory – bordo, głęboki granat czy butelkową zieleń.

Dobrze jest też dowiedzieć się wcześniej, w jakim kolorze sukien wystąpią druhny i w miarę możliwości unikać tego koloru w swojej stylizacji. W przeciwnym razie możemy wyglądać i czuć się jak „zaginiona druhna panny młodej”. Wybierając sukienkę na wesele, musimy pamiętać jednak, że najważniejsze jest, jak będziemy się czuć w danym kolorze czy fasonie kreacji. Należy wybrać więc stylizację, która w pełni odpowiada naszemu stylowi i współgra z naszą osobowością. A z pewnością będzie to gwarancja dobrego samopoczucia i udanej zabawy na przyjęciu weselnym.

komenatrz

Leave a Comment