Kosmetyki Porady kosmetyczne

Wypadnie włosów – domowe sposoby na powstrzymanie łysienia. Sprawdzone metody.

Włosy najczęściej zaczynają  wypadać w nadmiernej ilości podczas nagłych zmian hormonalnych, a także podczas niedoboru witamin, a także mikroelementów. Duży wpływ na ich utratę ma źle przeprowadzania pielęgnacja. Leczenie włosów w wielu przypadkach wymaga konsultacji z lekarzem specjalistą.  Wcześniej można jednak skorzystać z dostępnych domowych sposobów na wypadnie włosów zanim wydamy niemałą kwotę na konkretne metody lub kosmetyki. Jakie skuteczne metody na wypadanie włosów są najlepsze oraz co możesz zrobić w domu samodzielnie?
 


Dlaczego włosy zaczynają wypadać? 
 


Nadmierne wypadanie włosów dotyczy nie tylko mężczyzn, ale także kobiet. Problem ten nie dotyka osób starszych, ale duża ilość 20 latków ma już pierwsze zarysy zakoli. Zwykle człowiek traci średnio około 100 włosów w ciągu jednego dnia. Utrata dużej ilości włosów w krótkim czasie powinna być sygnałem alarmowym, że coś jest nie tak z cebulkami. W takiej sytuacji najlepszą decyzją jest udanie się do lekarza. Wypadanie włosów może być związane z: chorobami skóry, silnym stresem, zaburzeniami hormonalnymi, nieprawidłową pielęgnacją. Nie należy panikować, ponieważ u kobiet przyczyną wypadania najczęściej jest niewłaściwa pielęgnacja oraz geny. 
 


Przyczyny i rodzaje łysienia 
 


Bardzo duże znaczenie w rozwoju włosów mają hormony dlatego jest to pierwsza rzecz, jakiej powinieneś się przyjrzeć, mając problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Najczęściej wpływ na łysienie mogą mieć choroby, związane z problemami z tarczycą lub ciąża. Dodatkowo stan psychiczny naszego organizmu zwalnia lub przyspiesza proces wypadania. Obok chorób do przyczyn można zaliczyć także jakość skóry, gdyż grzybica głowy wpływa negatywnie na jej owłosienie. 
 


Leczenie nadmiernego wypadania włosów


 
W zależności od rodzaju łysienia lekarz może zalecić używanie witamin, środków, które regulują gospodarkę hormonalną, a także żeli antygrzybicznych. Dodatkowo co roku na rynku pojawia się coraz większa ilość preparatów do walki z wypadającymi włosami, które można zakupić z receptą jak i bez niej. Najczęściej ludzie wybierają minoksydyl. Jest on skuteczny w łysieniu androgenowym. Możemy także skorzystać z domowych sposobów na walkę z łysieniem takich jak:
 
Szampon na wypadanie włosów – jest to jeden z produktów na walkę z łysieniem, który można stosować w domowych warunkach, głównie na to, że jest on prosty w użyciu. Na rynku można znaleźć preparaty odżywiające włosy oraz takie, które zapobiegają ich wypadaniu. 
 
Odżywka na wypadanie włosów – dodatkowo do szamponu możemy dobrać także odżywkę do włosów. Dostępne są zarówno roztwory w formie płynów ze specjalnym dozownikiem, który ułatwia nałożenie zawartości produktu na dany obszar włosów. Tego typu odżywka zawiera dużą ilość witamin, aminokwasów, a także związków mineralnych. 

Maseczki oraz balsamy na wypadanie włosów – zawierają wyciąg z czarnej rzodkwi, dziurawca, rozmarynu oraz kiełków pszenicy i soli. Za pomocą tych produktów można zapobiec wypadaniu włosom oraz ograniczyć łamliwość włosia. 

komenatrz

Leave a Comment