Wiele osób uważa obecność włosów w nosie za nieestetyczne zjawisko, zwłaszcza gdy są one na tyle długie, że wystają poza dziurki nosa. Warto wiedzieć, że odgrywają ważną rolę w funkcjonowaniu układu oddechowego, ponieważ nawilżają wdychane powietrze oraz oczyszczają je z pyłu, kurzu czy alergenów. Decydując się na usuwanie włosów w nosie i mając na uwadze własne zdrowie należy więc usunąć tylko te widoczne, które negatywnie wpływają na wygląd zewnętrzny twarzy. Jak golić włosy w nosie, aby zabieg był bezpieczny?
Jak usunąć włosy w nosie?
Jednym z najprostszych i najbezpieczniejszych sposobów jest skorzystanie z trymera. To specjalne urządzenie umożliwiające szybkie przycięcie włosów bez konieczności ich wyrywania. Jest niezwykle precyzyjne i bardziej skuteczne od klasycznych małych nożyczek. Korzystanie z niego polega na umieszczeniu podłużnej końcówki w nosie – posiada ona nakładkę przycinającą. Dzięki temu włosy w nosie nie będą widoczne, a jednocześnie wciąż będą spełniać swoją rolę. Tym samym unikamy bolesnego podrażnienia skóry związanego z usuwaniem owłosienia wraz z cebulkami. Trymer można kupić już za kilkadziesiąt złotych w niemal każdym sklepie z RTV. Tańszą opcją są małe nożyczki, którymi przycinamy jedynie te włoski, które nam przeszkadzają.
Jak się pozbyć włosów w nosie na dłużej?
Trymer czy nożyczki są rozwiązaniem chwilowym, ponieważ włoski mają tendencję do szybkiego odrastania. I choć nie ma żadnych przeciwwskazań do regularnego korzystania z trymera, dla wielu osób taka konieczność może się okazać uciążliwa i niewygodna. Tutaj dobrym rozwiązaniem może się okazać laserowe usuwanie owłosienia, jednak ze względu na jego lokalizację zabieg musi być wykonywany przez doświadczonego specjalistę. Usunie on jedynie te włoski, które wystają spoza dziurek nosa i zaburzają estetykę twarzy. Nie powinien naruszać przy tym włosków rosnących głębiej w jamie nosowej, dlatego liczy się precyzja. Seria zabiegów laserowych przynosi trwałe efekty.
Jak nie usuwać włosów w nosie?
Włosków nie powinno się przede wszystkim usuwać pęsetą czy woskiem. Może to doprowadzić nawet do infekcji bakteryjnych, ponieważ źle wyrwane włoski doprowadzą do powstania minimalnych ranek. Dodatkowo pozbycie się całości owłosienia w nosie sprawi, że do dróg oddechowych przedostawać się będzie nieoczyszczone powietrze, zimne i suche powietrze. Jest to groźne szczególnie dla mieszkańców miast oraz w okresie jesienno-zimowym. Pęseta oraz wosk są jednocześnie bolesnym sposobem, dlatego praktycznie nie ma żadnych zalet z takiego wyboru.
Rozjaśnianie włosów w nosie
Ciekawą opcją jest rozjaśnianie włosów w nosie, co nie ma nic wspólnego z ich usuwaniem, jednak umożliwia zmniejszenie ich widoczności. W tym celu stosuje się specjalne kremy lub żele, muszą jednak być przeznaczone do rozjaśniania włosów właśnie tej okolicy ciała. Do nosa nie należy stosować kremów rozjaśniających włosy innych części ciała, ponieważ mogą zawierać drażniące składniki, a błona śluzowa jest wyjątkowo delikatna i wrażliwa. Zawsze można znaleźć gabinet kosmetyczny oferujący taki zabieg.
Bardzo przyjemnie się czytało, świetnie napisane