Porady kosmetyczne Uroda

Właściwości olejku rycynowego na brwi. Jaki wybrać i jak stosować?

Brwi stanowią prawdziwą ramę dla oczu. Nadają wyrazu i charakteru nie tylko, im ale także całej twarzy. Gdy są zadbane i odpowiednio podkreślone, wyglądasz znakomicie niezależnie od tego, czy masz na sobie pełen makijaż, czy tylko delikatnie zaakcentowałaś atuty swojej urody. Kluczem do sukcesu są mocne, odporne na wypadanie włoski o ciemnej barwie, które są również dość gęste. Matka natura nie była dla Ciebie wystarczająco łaskawa? Nic nie szkodzi! Dziś możesz przy pomocy kilku sprawdzonych i prostych sposobów zadbać o swoje brwi. Nie musisz w tym celu zaopatrywać się w drogie i specjalistyczne kosmetyki. Wystarczy, że zaczniesz stosować olejek rycynowy na brwi.

Naturalny środek, który zapewnia imponujące efekty

Ten specyfik posiada naturalne pochodzenie, gdyż otrzymuje się go z nasion rącznika pospolitego. Sekret jego działania tkwi w bardzo wysokiej zawartości cennych kwasów tłuszczowych, minerałów i witamin A oraz E, które są nieocenionymi sprzymierzeńcami w walce o piękny wygląd. Najbardziej istotna jest jednak jego zdolność do wnikania w głębokie warstwy skóry. Dzięki temu bez trudu jest w stanie dotrzeć do mieszków włosowych i rozpocząć ich stymulację, która przynosi o wiele lepsze rezultaty niż działanie wyłącznie powierzchowne, jakie zapewnia spora część drogeryjnych artykułów do pielęgnacji.

Jeśli chodzi o właściwości olejku rycynowego, będziesz mogła przy jego pomocy w kompleksowy sposób zadbać o swoje brwi. Wzmocni włoski, które już posiadasz i zainicjuje wzrost kolejnych, co okaże się ogromnie korzystne, zwłaszcza jeżeli zależy Ci na zagęszczeniu. Regularność w aplikowaniu zaowocuje również ich przyciemnieniem i zauważalnym odżywieniem oraz wygładzeniem. Będą więc znakomicie się prezentowały, a także bardzo dobrze układały. Aby przeprowadzona kuracja przyniosła Ci pożądane rezultaty, musisz wiedzieć, jaki olejek rycynowy wybrać. Nie każdy ze specyfików obecnych dziś na rynku jest bowiem równie wartościowy.

Jak bezpiecznie stosować olejek rycynowy?

Zainwestuj w olejek rycynowy tłoczony na zimno. Obróbka termiczna polegająca na stosowaniu zbyt wysokich temperatur skutkuje utratą cennych składników odżywczych, co czyni produkt praktycznie bezwartościowym. Upewnij się również, że środek bazuje na tym, co naturalne i nie został wzbogacony dodatkiem chemicznych substancji. Mogą one wywołać podrażnienia, a z pewnością nie chciałabyś zmagać się z tego rodzaju problemem we wrażliwej okolicy oczu. Postaw więc na produkt tłoczony na zimno, o wysokim stężeniu kwasu rycynowego.

Musisz również wiedzieć o tym, jak bezpiecznie stosować olejek rycynowy. W końcu nawet najwyższej klasy specyfik może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, gdy jest użytkowany w niewłaściwy sposób. Tutaj najważniejsza jest forma aplikacji. Nabierz stosowną ilość olejku na patyczek higieniczny lub wyczyszczoną szczoteczkę od tuszu do rzęs i nałóż go na brwi. Rób to powoli i ostrożnie, uważając, aby nadmiar produktu nie spłynął do oka. Najlepiej gdy uczynisz z tego jeden z rytuałów swojej wieczornej pielęgnacji, gdyż w nocy skóra szybciej  wchłania wszelkie składniki odżywcze.

komenatrz

Leave a Comment