Kosmetyki Porady kosmetyczne

Wcierki do włosów – jak je prawidłowo stosować?

Piękne, gęste i zadbane włosy są marzeniem każdej kobiety. Na skutek działania czynników zewnętrznych oraz środowiskowych bardzo często dochodzi do przesuszenia kosmyków, oraz rozwoju problemów ze skórą głowy, czego skutkiem jest pogorszenie ogólnej kondycji włosów. Jednym ze sposobów na ich dogłębną regenerację oraz stymulowanie do wzmożonego wzrostu jest zastosowanie wcierki do włosów. Kuracja wcierką, w zależności od jej rodzaju pozwala skutecznie walczyć z posiadanym problemem skóry głowy, a dodatkowo znacznie poprawić wygląd włosów. Jak stosować wcierki do włosów?

Naturalne wcierki do włosów – co to jest?

Wcierka do włosów jest preparatem, który przeznaczony jest do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Najczęściej przyjmuje postać płynną, której głównym składnikiem aktywnym są wyciągi i ekstrakty roślinne, a także witaminy, minerały i olejki. Wcierkę do włosów aplikuje się bezpośrednio na skórę głowy za pomocą atomizera lub pipety. Po założeniu płynu konieczne jest jego wmasowanie w skalp, czego efektem jest dotarcie substancji aktywnych bezpośrednio do cebulek i mieszków włosowych. Efekty wcierki do włosów zależne są od głównego składnika aktywnego, który obecny jest w jej recepturze. Po wcierkę najczęściej sięga się w celu:

  • stymulowania wzrostu nowych włosów,
  • ograniczenia wydzielania sebum przez gruczoły łojowe,
  • niwelowania dermatoz skóry głowy, takich jak świąd, grzybica czy łupież,
  • zahamowanie wypadania włosów,
  • poprawa wyglądu włosów,
  • chęci odżywienia cebulek i mieszków włosowych,
  • niwelowania problemu suchej skóry głowy.

Wcierki do włosów – jak stosować?

Wcierki do włosów są preparatami, które odpowiednio aplikowane doskonale wpływają na wygląd i kondycję włosów oraz skóry głowy. Częstotliwość stosowania wcierki jest zależna od indywidualnych potrzeb i posiadanego problemu z kondycją kosmyków lub schorzeniem obecnym na skalpie.


Nakładanie wcierki do włosów należy rozpocząć od dokładnego oczyszczenia skóry głowy. Aby oczyścić i odblokować ujścia mieszków włosowych warto wykonać specjalistyczny peeling do skóry głowy. Jego wykonanie sprawi, że składniki aktywne zawarte w aplikowanych preparatach będą efektywnie wnikały do oczyszczonych mieszków włosowych i cebulek. Wcierkę do włosów należy aplikować na skórę głowy za pomocą atomizera lub pipetki, co pozwoli na dokładne i równomierne rozprowadzenie preparatu. Po aplikacji wcierki warto wykonać masaż skóry głowy opuszkami palców lub specjalnym urządzeniem, co doprowadzi do poprawy wnikania preparatu bezpośrednio do ujścia gruczołów łojowych oraz mieszków włosowych.

Warto pamiętać, że najlepsze efekty nakładania wcierek daje ich regularne aplikowanie. Dzięki dostarczeniu dużej ilości składników aktywnych obecnych w preparacie włosy stają się gęste i lśniące. Wcierki do włosów polecane są również osobom, które zmagają się z nadmiernym wypadaniem na skutek niedoboru witamin lub złej pielęgnacji. Dodatkowo dobranie odpowiednich substancji z pewnością pomoże zwalczyć problemy ze skórą głowy, takie jak łupież, grzybica, swędzenie czy przesuszanie się naskórka. 

komenatrz

Leave a Comment