Moda

Warkocz dobierany – jak zrobić krok po kroku?

Warkocze to fryzury dziewczęce, po jakie chętnie sięgają też dorosłe kobiety. Ta prosta fryzura może zostać wykonana w domowym zaciszu. Na uwagę zasługuje warkocz dobierany, który doskonale sprawdzi się na każdą okazję. Czym cechuje się ta fryzura? Jak zrobić warkocz dobierany? O czym warto pamiętać? Czy warkocz dobierany z boku jest trudny do zrobienia?

Warkocz dobierany fryzury

Okazuje się, że dobierane warkocze pasują każdej kobiecie. Mają one długą historię, a kobiety noszą je praktycznie od zawsze. Po taką opcję sięgano nawet w czasach starożytnych. Warkocze były zaplatane w odmienny sposób, co zależało od szerokości geograficznej i upodobań kobiecych. Dawniej traktowano je jako symbol panieństwa, a teraz można je zapleść na każdą okazję i każdego dnia. Nie bez powodu warkocze cały czas są popularne wśród pań. Szczególnie modne stały się dobierane warkocze, które zrobimy samodzielnie. 

Jak zrobić warkocza dobieranego?

Warto zauważyć, że wiele zależy od danego stylu fryzury. Wyróżnić można:

  • Warkocz dobierany wzdłuż głowy – w tym wypadku dwa warkocze dodają fryzurze dziewczęcości. Plecie się je tak samo, jak zwykły dobieraniec. 
  • Warkocz klasyczny dobierany – upięcie rozpoczyna się na czubku głowy i w pionowy sposób tworzy ciasną fryzurę. Co ciekawe, kobiety chętnie wplatają w taki warkocz stylowe wstążki. 
  • Warkocz dobierany wokół głowy – koszyczek może wyglądać nieco skomplikowanie, jednak w rzeczywistości nie jest trudny do zrobienia. Różnica polega jedynie na kierunku i położeniu zaplatania. 
  • Warkocz dobierany z boku – to idealna metoda na nadanie charakteru zwykłej kitce. Można zrobić kilka mniejszych lub jeden duży warkocz, ciasno go zaplatając. 
  • Warkocz dobierany z grzywki – rozpoczyna się z boku naszej głowy i zabiera grzywkę. Jest podobny do zwykłego warkocza, z tym że różnica bazuje na innym miejscu rozpoczęcia zaplatania. 

To jedne z ciekawszych propozycji, jakie można wyczarować ze swojej fryzury. 

Warkocz dobierany holenderski

Nie zapominajmy o holenderskim warkoczu dobieranym, który robi furorę wśród kobiet. Tzw. holender to pewna modyfikacja warkocza francuskiego. Upięcie jest wdzięczne i gustowne, bardzo dobrze zaprezentuje się na włosach grubych i cienkich. Stworzymy je zaledwie w kilka minut. Istotne w tym przypadku jest przekładanie włosów pod środkowym pasmem. Najpierw trzeba podzielić włosy na trzy równe pasma. Kolejny krok to przekładanie pasemek jeden po drugim, zaplatając je wraz z głównym warkoczem. 

Warkocz dobierany krok po kroku – kłos

Warkocz dobierany jest bardzo łatwy do wykonania. Na początku trzeba rozczesać włosy i delikatnie spryskać je lakierem, tak aby nie były sypkie. Wzdłuż całości zróbmy przedziałek i podzielmy włosy na dwie części. Z prawej strony złapmy cienkie pasmo włosów, a górą dołóżmy je do włosów po stronie lewej. Z lewej strony natomiast od spodu łapiemy cienkie pasmo włosów i dokładamy je po prawej stronie włosów. Czynność powtarzamy naprzemiennie wzdłuż całej długości fryzury. To najprostsze rozwiązanie, które prezentuje się bardzo ciekawie.

komenatrz

Leave a Comment