Wągry na nosie, to charakterystyczne czarne kropki, które wyglądają bardzo nieestetycznie. Jeśli nie wiesz jak się ich pozbyć i szukasz sposobu, który pozwoli Ci usunąć je raz na zawsze, to ten artykuł jest dla Ciebie! Zaskórniki, bo właśnie tym są wągry na nosie, to efekt zalegania sebum w ujściach gruczołów łojowych. Zazwyczaj powstają one w wyniku nadprodukcji łoju, ale nie martw się, jest wiele skutecznych sposobów, na odzyskanie gładkiej skóry. Problem dotyczy osób o każdym rodzaju cery, dlatego przy zwalczaniu czarnych kropek, należy skupić się na konkretnym obszarze, czyli w tym wypadku na nosie.
Jak wyciskać wągry na nosie?
Odpowiedź jest banalnie prosta, wcale! Wyciskanie wągrów, szczególnie domowymi metodami, może przynieść więcej szkód niż korzyści. Dlatego, jeśli zadajesz sobie pytanie, jak wycisnąć wągry na nosie, to jak najszybciej zapomnij o tym pomyśle. Nie tylko jest to nieskuteczna metoda na dokładne oczyszczenie skóry, ale też zaryzykujesz stanem zapalnym i podrażnieniem skóry. Zamiast pogorszyć obecny stan, poznaj bezpieczne sposoby. Zaskórniki mogą być początkiem dużo większych problemów z cerą, warto więc się ich pozbyć i nauczyć jak zapobiegać ich powstawaniu w przyszłości.
Sposób na wągry na nosie
Jeśli masz tendencję do powstawania wągrów na nosie, powinna zapalić Ci się czerwona lampka, która informuje o niewystarczającym oczyszczaniu twarzy. Miejsca narażone na powstawanie zaskórników, wymagają dokładniejszej pielęgnacji, a w szczególności dogłębnego oczyszczania. Podstawą jest codziennie mycie twarzy, najlepiej przy użyciu przeznaczonych do tego kosmetyków. Warto jednak unikać tych wyjątkowo agresywnych i bazujących na alkoholu, ponieważ przesuszenie narażonej na wągry strefy, może przynieść zupełnie odwrotny efekt. Pamiętaj, że w walce z zaskórnikami, ważne jest dążenie do równowagi, dlatego zadbaj o właściwe pH!
W przywróceniu właściwej kondycji skóry bardzo pomocne są toniki. Ich zadaniem jest ukojenie i nawilżenie skóry, bez dodatkowego pobudzania aktywności gruczołów. Pamiętaj o użyciu toniku po każdorazowym myciu twarzy.
Wągry na nosie – jak się ich pozbyć?
Jeśli odpowiednia higiena i pielęgnacja, wciąż nie przynosi oczekiwanych efektów, postaraj się poświęcić skórze więcej uwagi. Ustal sobie jeden dzień w tygodniu, w którym wykonasz dokładny peeling, podczas którego szczególną uwagę skupisz na kłopotliwym nosie. Możesz wypróbować peelingi enzymatyczne, ewentualnie nieco bardziej agresywne drobnoziarniste. W żadnym wypadku nie stawiaj na te o grubych ziarnach, podrażnią one delikatną skórę na twarzy.
Sam peeling może potrzebować wsparcia maseczki, która uzupełni zabieg pielęgnacyjny. Na rynku jest wiele maseczek na zaskórniki, warto o nich poczytać i wybrać coś dla siebie. Pamiętaj o przeanalizowaniu składów i wybieraj te stosunkowo proste. Świetnym pomysłem będą maseczki z glinki wymieszanej z hydrolatem. Jeśli problem, mimo właściwej pielęgnacji będzie narastał, pamiętaj, że możesz liczyć na profesjonalne wsparcie i wybrać się do salonu kosmetycznego, gdzie dostosują zabiegi do potrzeb Twojej skóry.
Wysoka jakość tekstu i wartościowe informacje