Moda

Ubrania cut-out. Trend dla każdego? Inspiracje.

Ubrania w stylu cut out obecne były w latach 90, a teraz przeżywają prawdziwy renesans. Motywem przewodnim tego stylu są wycięcia pojawiające się w różnych miejscach garderoby. Ubraniem typu cut out może być sweter, golf, bluzka, koszula, a także sukienka czy kombinezon. W ostatnich miesiącach ubrania z charakterystycznymi przecięciami znalazły się na szczycie popularności, reklamowane przez gwiazdy światowego formatu, jak i przez popularne dziewczyny z Instagrama. Również światowej sławy projektanci zaproponowali w ostatnim czasie kolekcje ubrań cut out.

Letni szał w stylu cut out

Nie da się nie zauważyć pięknych kobiet, eksponujących swoje wdzięki w strojach z charakterystycznymi wcięciami lub dekoltami, zarówno z przodu, jak i na plecach. Ulubiony styl ostatnich lat jest niezwykle kobiecy i seksowny. Sensualne wycięcia, odkrywające niewielkie fragmenty kobiecego ciała, nadają pikanterii i erotyzmu całej kreacji. Trend ten jest także zauważalny w strojach kąpielowych i w niektórych okryciach wierzchnich. Ubrania z wycięciami, typu cut out charakteryzują się niezwykłymi aspektami wizualnymi i nowoczesnym designem. Zwracając uwagę na ekspresyjność stylu, należy zadać sobie podstawowe pytanie.

Jak nosić ubrania typu cut out?

Kreacje z odważnymi wycięciami są już same w sobie bardzo śmiałe i brawurowe. Skupiają na sobie uwagę i mogą stanowić najbardziej spektakularny fragment odzienia. Aby uniknąć efektu tzw. choinki, czyli aby nie przesadzić, reszta odzieży powinna być mniej krzykliwa, a raczej stonowana, tworząca tło dla głównego elementu kreacji. Klasyczne, wręcz skromne i proste dodatki będą optymalnym uzupełnieniem podkreślającym walory stylu cut out. Bluzka w stylu cut out bardzo dobrze prezentuje się z klasycznymi jeansami. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby bielizna nie była widoczna, jeżeli wycięcie jest w tym samym miejscu co ona. Główny motyw stylu cut out nie powinien powtarzać się i może występować w całej kreacji tylko jeden raz.

Cut out jest dla każdego?

Chociaż moda na cut out trwa w najlepsze i co sezon wraz z nowymi kolekcjami zdobywa nowe wielbicielki, to czy na pewno każda z nich będzie się w takich ubraniach dobrze czuć i prezentować? Uniwersalność tego stylu polega na tym, że wycięcia i dekolty, decydujące o efekcie, znajdują się w różnych miejscach i podkreślają różne części ciała. Dlatego też jest to styl dla kobiet o różnych sylwetkach i typach figur. Kobieta sama decyduje, co chciałaby podkreślić w swojej figurze poprzez efektowne wycięcia, a co zamaskować. Szczupłe i smukłe osoby dobrze prezentują się z wycięciem w zgrabnej talii, natomiast panie o pełniejszych kształtach mogą wybrać sukienkę lub bluzkę z bardzo seksownym dekoltem, lub wycięciem na ramionach. Zaletą tego stylu jest więc fakt, że nie jest on zarezerwowany dla jednego typu sylwetki, ale daje możliwość wyboru każdej kobiecie odpowiedniej kreacji typu cut out. Kolejną cechą charakterystyczną cut out jest to, że pojawia się on zarówno na kreacjach eleganckich, a nawet wieczorowych, jak i na odzieży używanej na co dzień.

komenatrz

Leave a Comment