Moda

Strój na siłownię – Jak się ubrać na trening

Regularna aktywność fizyczna przynosi tak wiele wymiernych korzyści, że trudno bagatelizować jej rolę w codziennym życiu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się zacząć swoją przygodę z siłownią. Wprowadzenie takiego nawyku wiąże się jednak z koniecznością poczynienia odpowiednich przygotowań – nie tylko w formie wyboru odpowiedniej placówki, ale także wygodnego stroju na siłownię. Dobre przygotowanie to przecież także warunek udanego treningu. Co ubrać na siłownię, aby spędzony tam czas był maksymalnie komfortowy?

Jak się ubrać na siłownię – ogólne zasady komponowania stroju

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią, często nie przywiązują zbyt dużej uwagi do swojego stroju, twierdząc, że nie jest to kwestia najważniejsza. Oczywiście nie jest to jedyny istotny aspekt ćwiczeń – kluczowa jest także poprawna techniki wykonywanych ćwiczeń, a także racjonalne dawkowanie intensywności treningu. Skupiając się na tych aspektach aktywności fizycznej uprawianej w wyznaczonym do tego miejscu, nie można jednak zapominać o innych ważnych punktach, w tym o stroju na siłownię. Wbrew pozorom nie wystarczy pierwsza lepsza propozycja wyciągnięta z szafy. Wygodny strój na siłownię to podstawa, bez której komfortowy trening wręcz nie ma prawa bytu. 

Strój na siłownię dla kobiet 

Chociaż wygodny strój na siłownię powinien co do zasady posiadać takie same cechy niezależnie od płci, to jednak moda męska i damska może różnić się w drobnych aspektach, również w przypadku odzieży sportowej. Nie inaczej jest w przypadku kwestii dotyczącej tego, jak się ubrać na siłownie. Panie mogą w tym temacie kierować się nieco innymi wskazówkami niż panowie. 

Jak więc wybrać modny strój na siłownie, który będzie Ci się podobał, a jednocześnie zawsze pozostanie w pełni komfortowy? Najlepszym sposobem kompletowania sportowej garderoby od zera jest podzielenie jej na poszczególne partie. 

Legginsy i buty

Pierwszym z elementów wygodnego stroju na siłownie powinny być spodnie. Zdecydowanie najczęściej sprawdzają się dobrze przylegające legginsy, które nie krępują ruchów, a jednocześnie nie stwarzają zagrożenia zaczepienia o którąkolwiek z maszyn przeznaczonych do ćwiczeń. Kupując legginsy na siłownię, zwróć uwagę, czy wybrany materiał nie prześwituje. 

Buty są integralną częścią stroju na siłownię – powinny posiadać miękką podeszwę i być maksymalnie lekkie. 

Stanik sportowy i koszulka

Wygodny strój na siłownię nie może obyć się bez stanika podtrzymującego biust w trakcie treningu. Zwróć uwagę na odpowiedni dobór rozmiaru – dobry stanik nie może być ani za mały, ani za duży. Koszulka może być wykonana z oddychającego poliestru, szczególnie jeśli planujesz trening o wysokiej intensywności. 

Strój na siłownię dla mężczyzn

Zasady kompletowania zestawu na siłownię w przypadku panów są podobne – modny strój na siłownię to oczywiście plus, jednak podstawą jest wygoda. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wygodne spodenki, świetnie sprawdzą się również legginsy. Buty powinny spełniać założenia takie same jak u pań, choć często bardziej skomplikowane ćwiczenia siłowe z dużym obciążeniem wykonuje się boso.

komenatrz

Leave a Comment