Zdrowie

Serum z retinolem – jakie produkty wybrać?

Stosowanie serum z retinolem to jeden z najskuteczniejszych sposób, aby opóźnić proces starzenia skóry. Retinol zawarty w kosmetyku regeneruje ją i zmniejsza widoczność zmarszczek, a także pobudza produkcję kolagenu. Pozytywów z korzystania z takiego serum jest zdecydowanie więcej. Sprawdź, jak zadbać o swoją skórę i nadać jej młodszego wyglądu oraz jak stosować serum z retinolem!

Serum z retinolem – czym jest retinol?

Retinol to pochodna witaminy A. Jego właściwości przeciwstarzeniowe są szeroko wykorzystywane w kosmetyce. Retinol wygładza, uelastycznia i poprawia strukturę skóry. Nic więc dziwnego, że dodawany jest często do kosmetyków anti-age. Stosując regularnie serum z retinolem, nie tylko pozbędziesz się zmarszczek i przebarwień, ale również nawilżysz skórę, poprawiając jej zdolność do zatrzymywania wody. Dzięki temu stanie się ona bardziej miękka, elastyczna i nawilżona.

Dodatkowo pobudzisz produkcję włókien kolagenowych i zadbasz o właściwą aktywność elastyny i kwasu hialuronowego, który odpowiada za jędrność i witalność skóry. To prosty sposób na nadanie skórze młodzieńczego, naturalnego wyglądu i pozbycie się wszelkich niedoskonałości.

Serum z retinolem – jakich spodziewać się efektów?

Retinol zawarty w serum wiąże i pobudza receptory retinoidowe, które wpływają bezpośrednio na komórki i ich DNA. Retinoidy są związkami aktywnymi biologicznie, co bezpośrednio wpływa na wygląd skóry. Jakich więc efektów możesz spodziewać się, stosując serum z retinolem?

Pomoże pozbyć się nierównego kolorytu cery, a dodatkowo serum zadba o to, by w przyszłości pojawiało się ich mniej. Bezpośrednio wpłynie na jędrność i elastyczność skóry, dzięki temu, że retinol ogranicza działanie negatywnych enzymów redukujących ilość kolagenu i elastyny.

Musisz wiedzieć, że stosując serum, w prosty sposób zadbasz o poprawienie krążenia w swojej skórze, co pozwoli jej na lepsze zaopatrzenie się w składniki odżywcze. Związki zawarte w tym kosmetyku wpłyną także na zmniejszenie ilości zaskórników i spłycą istniejące zmarszczki, a co najważniejsze — uelastyczniając skórę, zahamują powstawanie nowych niedoskonałości.

Serum z retinolem – kiedy i jak stosować?

Wprowadzając retinol do swojej rutynowej pielęgnacji, musisz pamiętać, że częste stosowanie kosmetyków z pochodnymi witaminy A może przynieść negatywne skutki w postaci podrażnienia skóry. Dlatego rozpoczynając kurację serum z retinolem, najlepiej jest stosować je jeden raz w tygodniu i stopniowo zwiększać częstotliwość. Pamiętaj, że serum to kosmetyk, który od pozostałych różni się tym, że zawarte w nim cząsteczki aktywne są mocniej skoncentrowane. Dlatego na początku kuracji zdecyduj się na produkty o niższym stężeniu retinolu, który z czasem także możesz zwiększać.

Serum najlepiej stosuj w czasie wieczornej pielęgnacji po zmyciu make-upu i dokładnym oczyszczeniu twarzy. Lekka formuła sprawia, że kosmetyk szybciej się wchłania i dociera do komórek znajdujących się w głębszych warstwach skóry. W czasie stosowania serum z retinolem obserwuj swoją skórę. Serum jest jak booster dla pozostałych kosmetyków, dlatego przy kuracji tym produktem, możesz stosować inne produkty kosmetyczne anti-age.

Leave a Comment