Uroda

Roller do masażu twarzy – jaki wybrać i jakie są efekty?

Roller to kamień służący do masażu twarzy. Ma on postać wałka na rączce i obracającego się w nim kamienia naturalnego. Stosowany do masażu konkretnej części ciała, w tym przypadku twarzy.  Wykonany może być z: ametystu, kwarcu, jadeitu oraz białego kryształu górskiego.

Roller do twarzy – co to jest?

Technika pochodzi ze starożytnych Chin i dziś staje coraz bardziej popularna na całym świecie. Zaletą tej metody jest jej bezinwazyjność i możliwość wykonywania masażu wszędzie. Przygotowanie do niego nie wymaga czasu ani pomocy innych osób. Wieczorny masaż szybko stanie się codziennym rytuałem. Ćwiczenia z wałkiem poprawiają ukrwienie, zmniejszają opuchliznę twarzy, mają wpływ na koloryt naszej skóry, a także znacząco zmniejszają zmarszczki. Dzięki masażom nasza skóra lepiej wchłania kosmetyki, co w połączeniu z rollerem daje efekt wypoczętej i promiennej cery. Do wyboru mamy kilka rodzajów masażerów:
– roller z kamieniem naturalnym,
– roller z igiełkami,
– roller ze srebra, miedzi lub innego metalu,
– roller 3D.

Jak stosować wałek do twarzy?

Ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry do masażu. Należy ją oczyścić i nałożyć wedle uznania krem bądź olejek. Wałek powinien być schłodzony, taki daje najlepsze efekty. Ruchy należy wykonywać od szyi, kierując się w górę, zawsze w jednym kierunku.  Masaż powinien wykonywany być od wewnątrz na zewnątrz, a każdy ruch powtarzany minimum 5 razy. Roller posiada dwa kamienie mniejszy i większy. Mniejszy znakomicie sprawdzi się do okolic nosa i oczu. Większym wymasujemy dobrze szyję, policzki i czoło. Nacisk masowania należy dostosować do własnych preferencji. Masaż ma być bowiem przyjemny i bezbolesny. Cały zabieg trwa około 10-15 minut. Po ćwiczeniach twarz może być zaczerwieniona, co jest naturalną i pożądaną oznaką poprawy krążenia. Po skończonym masażu wałek należy umyć i osuszyć. Tyle potrzeba dziennie, aby efekty stały się widoczne w niedługim czasie. 

Zalety stosowania rollera

Wałki do twarzy stosowane systematycznie dają szereg pozytywnych korzyści dla skóry. Najważniejsze to:
– zmniejszenie napięcia mięśni,
– poprawa ukrwienia skóry,
– wygładzenie zmarszczek i bruzd na twarzy,
– pomaga przy bólach głowy,
– koi podrażnienia,
– zmniejsza opuchliznę,
– relaksuje i odpręża.

Podsumowanie

Rollery do twarzy mogą być bardzo dobrą alternatywą dla wielu zabiegów medycyny estetycznej. Stosowane są w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Odpowiednio wykonany masaż i systematyczność dają widoczne i zadowalające rezultaty już po kilkunastu dniach jego stosowania.  Szeroki wybór wałków do twarzy powoduje, że każdy, kto chce zacząć przygodę z masażem, będzie miał w czym wybierać. Kupić można go stacjonarnie, jak również w sklepach internetowych. Producenci oferują dodatkowo piękny i designerski wygląd wałka, co może być jego niewątpliwą zaletą. Niektóre masażery mają już wbudowaną funkcję chłodzenia i wibracji, na którą warto zwrócić uwagę przy dokonywaniu zakupu. Niezależnie od wybranego rodzaju efekty będą widoczne w niedługim czasie. 

komenatrz

Leave a Comment