Uroda

Refleksy na ciemnych włosach – domowe sposoby.

Refleksy na ciemnych włosach nadają fryzurze głębi i pożądanego efektu trójwymiarowości. Dodatkowo ożywiają pasma ufarbowane na jednolity kolor, wprowadzając urozmaicenie. Pozwalają też cieszyć się efektem nowej fryzury bez specjalnie skomplikowanych zabiegów i wysokich kosztów. Jak wykonać refleksy na ciemnych włosach w warunkach domowych?

Refleksy – domowe sposoby na ożywienie fryzury

Wykonanie jaśniejszych pasemek wydaje się być proste w przypadku włosów o naturalnych odcieniach blondu. Świetliste, jaśniejsze pasemka nadają takim fryzurom lekkości,  przypominając o lecie i kosmykach rozjaśnionych promieniami słońca. Refleksy na naturalnych włosach można jednak wykonać również w przypadku ciemniejszych odcieni. Brunetki czy szatynki wcale nie muszą rezygnować z kontrastowych pasem, nadających fryzurze charakteru i wielowymiarowości.

Refleksy – domowe sposoby ich wykonania obejmują zarówno stosowanie produktów całkowicie naturalnych, dostępnych w domu, jak i odpowiedniego nałożenia preparatów koloryzujących.  Koloryzacje pasem należy rozpocząć od wyboru koloru. W przypadku niezbyt ciemnych włosów w naturalnych odcieniach brązu – jaśniejsze refleksy można wykonać za pomocą maski na bazie miodu, soku z cytryny lub zmielonego kłącza rdzewienia (dostępny w aptekach). Cieplejsze refleksy pozwoli uzyskać zastosowanie maseczki do włosów z dodatkiem cynamonu lub płukanki z łupin orzecha włoskiego. Można również zdecydować się na użycie rozjaśniacza w połączeniu z tonującym niebieskim szamponem lub farbą o pożądanych odcieniu. Oczywiście na ciemnych włosach sprawdzą się nie tylko refleksy blond. Ciekawie wyglądać będą również wszelkie rudości czy pasma w odcieniach czerwieni, burgunda lub oberżynowy fiolet. Ważne, aby ich odcień dobrać do karnacji i odcienia całej fryzury.

Sposoby wykonania refleksów w zależności od długości włosów

Refleksy na krótkich włosach są zazwyczaj niezbyt kłopotliwe. W przypadku krótkich, ciemnych fryzur sprawdzą się idealnie jaśniejsze pasma w odcieniach złotego blondu. Z jednej strony nadają one optycznie objętości fryzurze, z drugiej zaś pozwalają łagodzić rysy twarzy. Takie rozjaśnione pasma świetnie prezentują się u pań w średnim lub starszym wieku, zdecydowanie odejmując lat!

Refleksy na długich i ciemnych włosach warto wykonać w dolnych partiach fryzury, najczęściej poniżej ramion. Dzięki temu nie ma ryzyka wystąpienia wrażenia wyraźnych odrostów. Warto zwrócić uwagę na stonowane przechodzenie kolorów, aby uniknąć ostrego „odcięcia”. Dobrze wyglądać będą zarówno jaśniejsze, świetliste pasma, jak i zadziorne, czerwone lub rude końcówki.  W przypadku wykonywania refleksów w domu preparat koloryzujący najlepiej jest nanosić na suche, wymodelowane włosy za pomocą cienkiego pędzla. Dzięki temu produkt nałożony zostanie dokładnie w tych miejscach, w których chcemy uzyskać kolorowy refleks. Nie ma sensu korzystanie z czepków do farbowania – uzyskany dzięki nim efekt przywodzi na myśl gęste pasemka, modne dwie dekady temu. Obecnie lepiej jest postawić na mniejszą ilość nieco szerszych pasemek. Dzięki temu efekt koloryzacji będzie bardziej naturalny.

komenatrz

Leave a Comment