Lifestyle

Odwrócone kocie oko – najnowszy makijażowy hit. Porady i inspiracje.

Kocie oko, zaraz obok czerwonej szminki, jest już klasyką w makijażu. Nie ma się co dziwić – makijaż ten sprawia, że spojrzenie nabiera charakteru, staje się bardziej uwodzicielskie, seksowne, ale jednocześnie eleganckie. Możesz je nosić na wielkie wyjścia, łącząc je z także mocnym naciskiem na usta, ale też na co dzień, stawiając akcent jedynie na oczy. Obecnie świat podbija nowa wersja tego trendu, mianowicie odwrócone kocie oko, czyli po angielsku „reverse cat eye”. Aktualnie ten trend można zobaczyć na wybiegach, czerwonych dywanach czy niemal wszystkich makijażowych kontach w mediach społecznościowych. Zdecydowanie jest to ciekawa alternatywa dla klasycznego kociego oka.

Czym jest odwrócone kocie oko?

Nie wiesz, czym jest odwrócone kocie oko, ale zaciekawiła Cię nazwa i także chcesz wypróbować ten trend? Najnowszy makijażowy hit sieci to nic innego jak namalowanie wyciągniętej ku zewnętrznemu kącikowi oka kreski tak jak w przypadku klasycznego kociego oka. Różnicą jest to, że kreska znajduje się na dolnej, a nie górnej powiece! Tak jak w przypadku klasycznej wersji tej techniki, tutaj także uzyskasz efekt, seksowanego i uwodzicielskiego, ale jednocześnie eleganckiego spojrzenia. Zdecydowanie jest to coś świeżego, pewna wariacja na temat klasyki. Nie ma więc nic dziwnego, że tak ochoczo zostało przyjęte w makijażowym świecie. 

Jak zrobić odwrócone kocie oko?

Jeśli już masz opanowaną sztukę malowania klasycznego kociego oka, to wykonanie odwróconej wersji nie powinno być problemem. W przypadku całkowitej nieznajomości tej techniki możesz potrzebować paru prób. Do wykonania tego makijażu możesz użyć zwykłej, czarnej kredki i czarnego czy też szarego cienia. Kredką zaznacz wodną linię rzęs, a następnie rozcieraj delikatnymi ruchami za pomocą pędzelka. Podczas rozcierania możesz dodawać odrobinę czarnego, bądź szarego cienia, aby efekt był bardziej intensywny. Ważne jest, aby pamiętać o tym, że górna powieka powinna zostać nietknięta. Możesz ją lekko przypudrować, zwłaszcza jeśli Twoje powieki lubią się przetłuszczać. Niektórzy makijażyści także podkreślają delikatnie górną powiekę cieniami, bądź kredką, jednak warto pamiętać, żeby nie przesadzić. Odwrócone kocie oko to przede wszystkim mocny akcent na dolną powiekę. 

Odrobina koloru

Makijaż ten nie musi być jedynie czarny czy szary – można przecież zaszaleć z odrobiną koloru. Jaki kolor wybrać? Jakikolwiek Ci się tylko zamarzy! Z kolorami warto eksperymentować, ponieważ taki makijaż może świetnie dopełnić stylizację, podkreślić kolor tęczówki, a przy tym nigdy nie stanie się nudny. Możesz postawić na szalone neony, które świetnie mogą wpasować się w klimat wakacji, ciepłych dni oraz sprawdzą się na imprezach o charakterze nieco luźniejszym. Ciemne kolory takie jak fiolety, granaty, brązy czy odcienie zieleni będą świetną alternatywą dla czerni na okazjach o charakterze bardziej eleganckim. Jeśli chcesz zrobić kolorowe odwrócone kocie oko na co dzień, to świetnym wyborem mogą być nieco delikatniejsze, pastelowe kolory. W tym temacie warto jest eksperymentować i znaleźć opcję idealną dla siebie. 

komenatrz

Leave a Comment