Moda

Najłatwiejszy sposób wiązania krawata. Krok po kroku.

Elegancki, męski strój nie może się obyć bez krawata, jednak sztuka jego wiązania to dla wielu zagadka. Istnieją różne sposoby na zawiązanie krawata. Warto wybrać ten najłatwiejszy, aby oszczędzić sobie nerwów. Pokażemy Ci krok po kroku, jak szybko i poprawnie to wykonać.

Instrukcja wiązania krawata

Najłatwiejszym sposobem na zawiązanie krawata jest tak zwany węzeł w czwórkę, inaczej Four-in hand. Wystarczą 4 proste kroki i gotowe.

  • Zacznij od założenia krawata na szyję, tak aby jego cieńszy koniec znalazł się po Twojej prawej stronie i przełóż szerszy koniec nad węższy.
  • Następnie, zawiń szerszą część pod cieńszą i ponownie wyciągnij nad, tak żeby szerszy koniec oplatał węższy.
  • Przełóż szerszy koniec przez powstałą na Twojej szyi pętlę i wsuń w powstały węzeł.
  • Teraz wystarczy już tylko zacisnąć całość i krawat zawiązany.

Chcąc nauczyć się sztuki wiązania krawata, powinieneś kilka razy przeczytać instrukcję i wykonać parę praktycznych podejść, a zobaczysz, że cały proces wejdzie Ci w krew. Jest to sztuka wymagająca cierpliwości, ponieważ może nie wyjść za pierwszym razem i nie wolno się zniechęcać. Pewnie nie raz zastanawiałeś się, jak zawiązać krawat krok po kroku i przy tym nie wyjść z siebie. Warto nauczyć się najłatwiejszego sposobu wiązania krawata, aby móc robić to samodzielnie, bez niczyjej pomocy.

Wiązanie krawata węzłem Four – in hand

Wiedza o wiązaniu krawata przekazywana jest w rodzinach męskim potomkom z pokolenia na pokolenie. Krawat to nieodłączny towarzysz każdego eleganckiego mężczyzny. Jeśli chcesz stać się jednym z nich, musisz posiąść tę niełatwą umiejętność. Choć istnieje prosty sposób na zawiązanie krawata, wciąż stanowi to duży problem wśród mężczyzn. Węzeł w czwórkę to najłatwiejsza metoda wiązania krawata, ponieważ ogranicza się do kilku kroków. Pozwala na stworzenie szykownego wiązania na różne okazje. Ta technika zaczerpnięta została z węzłów żeglarskich, które odznaczały się solidnym splotem i trwałością. Jest to sposób wymagający precyzji i charakteryzujący się asymetrią, dodającą dżentelmenowi nonszalancji.

Węzeł Four-in hand idealnie sprawdzi się u mężczyzn wysokich z szeroką i krótką szyją, ponieważ optycznie wysmukla i równoważy proporcje sylwetki, poprawiając jej wygląd. Decydując się na ten rodzaj wiązania, musisz wziąć pod uwagę rodzaj krawata. Jest ono odpowiednie dla krawatów szerszych, wykonanych z grubych materiałów. Nie nadaje się do zawiązania długich krawatów, gdyż zabiera zbyt mało materiału, przez co krawat zwisałby nadmiernie i źle się prezentował. Ten wąski węzeł, kształtem przypomina łezkę, dzięki czemu męska sylwetka wydaje się w nim smuklejsza i bardziej zgrabna. Ważne, by dobrze zacisnąć węzeł. Prawidłowo wykonany zwęża się ku dołowi, a koniec krawata sięga do paska.

Jeśli korzystając z instrukcji wiązania krawata węzłem w czwórkę osiągnąłeś zamierzony efekt, to znaczy, że posiadłeś tę trudną umiejętność. Zawiązanie krawata to niełatwe zadanie nawet dla cierpliwych, ponieważ wymaga precyzji i praktyki. Jednak znając ten prosty sposób, żaden krawat nie będzie dla Ciebie wyzwaniem.
 

komenatrz

Leave a Comment