Uroda

Na czym polega chelatowanie włosów? Najskuteczniejsze metody krok po kroku.

Chelatowanie włosów to bardzo skuteczna metoda ich wzmocnienia. Ogromną zaletą tego zabiegu kosmetycznego jest nie tylko jego skuteczność, ale również prostota wykonania. Zabieg można przeprowadzić samodzielnie w domu. Warto zatem wiedzieć, na czym tak naprawdę polega i o czym nie zapomnieć.

Co to jest chelatowanie włosów?

Włosy niemal przez cały czas narażone są na negatywne czynniki. Mowa tu nie tylko o warunkach atmosferycznych, ale również o myciu włosów w twardej wodzie. To niestety również może im zaszkodzić. Wynika to ze zbyt dużej zawartości minerałów w wodzie, które negatywnie wpływają na kondycję skóry głowy i włosów. Innymi słowy, częste mycie głowy w twardej wodzie doprowadza do pogorszenia kondycji łusek włosowych. Przez to włosy stają się łamliwe, przesuszone i osłabione. Poza tym zaczynają wyglądać coraz mniej estetycznie. W takiej właśnie sytuacji dobrym rozwiązaniem staje się chelatowanie włosów, czyli zabieg, dzięki któremu włosy znów stają się miękkie i gładkie w dotyku. Samo chelatowanie włosów jest zabiegiem polegającym na usuwaniu z włosów nagromadzonych osadów, które przyczyniają się do tego, że włosy stają się suche i matowe. W wyniku chelatowania dochodzi do powstawania chelatu, czyli związku chemicznego odżywiającego włosy.

Jak chelatować włosy bezpiecznie?

Chelatowanie włosów nie jest zabiegiem skomplikowanym. Ważne jest jednak, aby wykonane było prawidłowo i regularnie – raz na dwa lub trzy tygodnie. Jeśli stosuje się wiele różnych kosmetyków do pielęgnacji włosów, wówczas zabieg wykonywany powinien być jeszcze częściej. Metody chelatowania włosów są różne. Ważne jest, aby do zabiegu zastosować dobrej jakości szampon oczyszczający. W pierwszej kolejności należy zwilżyć włosy letnią wodą. Drugi krok to nałożenie szamponu na włosy. Krok trzeci to delikatne masowanie włosów od połowy długości po końcówki. Następnie szampon należy pozostawić na głowie jeszcze przez kilkanaście minut. Na koniec przy użyciu letniej i przefiltrowanej wody należy zmyć z włosów szampon. Chelatowanie włosów to skuteczny zabieg kosmetyczny. Warto zatem wykonywać go dość często. Kto powinien chelatować włosy? Z tego zabiegu korzystać powinny przede wszystkim te osoby, które dość często stosują różne kosmetyki do pielęgnacji włosów. Dotyczy to także osób, które często włosy farbują.

Chelatowanie włosów a henna

Warto wykonać chelatowanie włosów przed farbowaniem henną. Dzięki temu kolor po farbowaniu będzie wyrazistszy i trwalszy. Chelatowanie włosów najlepiej jest zrobić na trzy dni przed farbowaniem włosów henną. W wyniku chelatowania henna dojdzie do łusek włosów, a dzięki temu kolor znacznie lepiej się przyjmie. Im bardziej oczyszczona struktura włosa, tym większe uwolnienie barwnika, a tym samym jednolite pokrycie włosów kolorem. Chelatowanie włosów to nie tylko lepszy efekt farbowania. To również brak rozdwajających się końcówek, miękka i błyszcząca struktura włosów czy łatwiejsze układanie i rozczesywanie włosów.

komenatrz

Leave a Comment