Porady kosmetyczne

Malowanie oczu – łatwy makijaż krok po kroku

Wszystkie kobiety lubią czuć się atrakcyjnie i nienagannie się prezentować. W osiągnięciu takiego rezultatu pomocny okaże się makijaż, którym podkreślisz oczy. Stosując kilka trików, będziesz w stanie nadać wyrazistości i magnetyzmu swojemu spojrzeniu, podkreślając wszystkie zalety i kamuflując ewentualne niedoskonałości. Musisz jednak zrobić to umiejętnie. Oto kilka sposobów, dzięki którym bez trudu wykonasz prosty makijaż oczu na co dzień.

Szybko i sprawnie umalować oczy? To możliwe!

Nie musisz być ekspertką, by samodzielnie, w domowym zaciszu wyczarować piękną oprawę swoich oczu. Wystarczy zaopatrzyć się w podstawowe kosmetyki, takie jak:

  • tusz do rzęs
  • paleta cieni do powiek
  • baza pod cienie
  • kredka do oczu
  • eyeliner

Łatwy makijaż oka krok po kroku zacznij od nałożenia na powieki bazy. Ujednolici ona ich koloryt, zakrywając wszelkie naczynia krwionośne i sprawi, że cienie będą prezentowały się znacznie lepiej oraz trzymały o wiele dłużej. Następnie zaaplikuj jasny, cielisty cień, który zmatowi skórę i sprawi, że kolejne kolory będą znacznie łatwiej się ze sobą łączyły. Pomoże Ci to uniknąć nieestetycznych plam. Dzienny, szybki makijaż oczu, powinien składać się z dość neutralnych i niezbyt ciemnych barw. Doskonale sprawdzą się tutaj odcienie brązu i delikatne róże. Wybierz sobie dwa z nich – jeden o średniej intensywności pigmentu i drugi o nieco większej. Pierwszy z nich zaaplikuj nieco ponad załamanie powieki i rozetrzyj puchatym pędzelkiem o miękkim włosiu. Wymodelujesz w ten sposób oko i optycznie je powiększysz. W zewnętrzny kącik nałóż ciemniejszy brąz, nadając mu tym samym głębi, i połącz ze sobą dwa kolory. Aby dokładnie zatrzeć granice między dwoma kolorami, możesz nabrać odrobinę cielistego kosmetyku na pędzel i wykorzystać go do rozcierania. Kolejny krok to nałożenie błyszczącego cienia na całą ruchomą powiekę oraz w wewnętrzny kącik. Jesteś w stanie zrobić to nawet przy pomocy palca!

Makijaż oczu krok po kroku – to łatwiejsze niż myślisz

Malowanie oczu cieniami skończone. Teraz możesz zagęścić linię rzęs, korzystając w tym celu z eyelinera lub kredki. Sama zdecyduj, która opcja jest dla Ciebie lepsza. Pierwszy z produktów zapewnia większe pole do popisu, gdyż stworzysz nim mocne kreski z wyciągniętymi jaskółkami, które pięknie otworzą oko i je powiększą. Ich rysowanie wymaga jednak pewnej wprawy. Gdy zależy Ci na tym, by nie komplikować całego procesu, wystarczy, że użyjesz kredki, którą zaakcentujesz linię rzęs. 

Gdy to zrobisz, wytuszuj je uważając, by nie pokryć włosków nadmiarem produktu. Będą wtedy wyglądać nienaturalnie. Odrobina kosmetyku znalazła się na powiekach? To żaden problem! Poczekaj chwilę, aż zaschnie i zdejmij plamki patyczkiem higienicznym, a nie zostanie po nich ślad. 

Teraz gdy wiesz już jak zrobić makijaż oczu, możesz dowolnie eksperymentować z poszczególnymi kolorami cieni. Kluczową kwestią jest ich umiejętne rozcieranie, które szybko stanie się dla Ciebie czymś prostym, gdy nabędziesz nieco doświadczenia. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza!

komenatrz

Leave a Comment