Uroda

Małe piersi – dlaczego i co zrobić?

Małe piersi są kompleksem wielu kobiet, które marzą o większym biuście. Jeśli w Twojej głowie idealne piersi powinny być zdecydowanie większe i nie możesz się pogodzić z posiadanym rozmiarem, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Nasze ciało nie zawsze odzwierciedla nasze ideały piękna, niewielu ludzi może śmiało powiedzieć, że nie zmieniłoby w sobie zupełnie nic. Kompleksy może wzbudzać dosłownie wszystko. Co możesz zrobić, jeśli wciąż zadajesz sobie pytanie, dlaczego mam małe piersi? Po pierwsze poznaj możliwą przyczynę.

Dlaczego piersi są małe?

Najłatwiejszą odpowiedzią byłoby powiedzenie, że taka jest Twoja uroda. Jeśli jednak nie satysfakcjonuje Cię taka odpowiedź, to zapoznaj się z konkretnymi przyczynami małych piersi.

Wyższy poziom testosteronu sprawia, że piersi nie osiągają dużych rozmiarów, a ich wzrost jest skutecznie zahamowany. Poziom testosteronu u kobiet wywołuje różne zmiany w organizmie, między innymi jest odpowiedzialny, właśnie za ostateczny rozmiar Twojego biustu.

Bardzo szczupła budowa ciała nie sprzyja wzrostowi piersi. Jeśli nie posiadasz większej tkanki tłuszczowej, to jednocześnie, jest jej mniej również w budowie piersi.

Brak wrażliwości na estrogen – podczas dojrzewania, poziom estrogenu znacznie wzrasta, istnieje jednak możliwość, że nie odbiło się to na rozmiarze Twoich piersi.

Uwarunkowanie genetyczne – wiele cech, również w budowie ciała, dziedziczymy po poprzednich pokoleniach. Możliwe, że nie jesteś jedyną kobietą w rodzinie, która nie była zadowolona z rozmiaru swojego biustu.

Małe piersi, co zrobić?

Najlepszą radą byłoby zaakceptowanie swojego ciała i dostrzeżenie piękna w tym, co dotąd uznawałaś za niedoskonałe. Przyjrzyj się, ile kobiet mimo niemal niewidocznego biustu, czuje dumę z tego jak wygląda. Niejedna kobieta z wyraźnym biustem, marzy czasem o wygodzie, jaką dałby jej brak konieczności zakładania stanika do biegania! Pamiętaj, że bardzo małe piersi dłużej zachowują jędrność i ładny wygląd.

Kolejny plus? Olbrzymi wybór biustonoszy dotyczy głównie małych piersi. Im większy biust, tym mniejszy wybór we wzorach i rodzajach bielizny.

Duża swoboda równa się bardzo małe piersi. Możesz spać w dowolnej pozycji, ubierać się praktycznie we wszystko, w co zapragniesz (i będzie to leżeć na Tobie bez zarzutu!), oraz chodzić bez stanika – bez dyskomfortu i krępacji.

Małe piersi – co zrobić, jeśli nie do końca umiesz je zaakceptować?

Istnieje możliwość wykonania najróżniejszych zabiegów, które mogą skutecznie powiększyć biust. Jeśli jesteś zdecydowana i wiesz, że to Cię uszczęśliwi, to warto skorzystać z takiej opcji. Jeśli jednak masz obawy przed ingerowaniem w swoje ciało, wypróbuj sposoby, które optycznie powiększają biust!

Bluzki z wyraźnymi wzorami/kieszeniami, sprawiają, że małe piersi wyglądają na większe. Unikaj gładkich ubrań, które będą podkreślać bardzo małe piersi. 

Staniki typu push-up sprawiają, że małe piersi wyglądają na zdecydowanie większe. Możesz założyć również te, ze wbudowanymi poduszeczkami, aby unieść biust i sprawić, żeby nabrał wyraźnego kształtu. 

Obejrzyj tutoriale dotyczące konturowania biustu. Tak, istnieje taka metoda, która, swoją drogą, jest bardzo skuteczna. Efekt konturowania kojarzymy głównie z twarzą, ale efekt wow można osiągnąć również na innych częściach naszego ciała. 

Przede wszystkim pamiętaj, że bycie piękną i kobiecą nie zależy od rozmiaru Twoich piersi, długości nóg, czy kształtu nosa. Jesteś wyjątkowa, dlatego zasługujesz, żeby czuć się dobrze we własnym ciele! 

komenatrz

Leave a Comment