Zdrowie

Krosty na czole – przyczyny i jak wyleczyć?

Piękna i nieskazitelna cera o jednolitym kolorycie, pozbawiona zbędnych niedoskonałości to marzenie wielu kobiet. Niestety, nie wszystkie mogą cieszyć się idealną skórą. Jeśli Twoim problemem jest trądzik na czole nie martw się, tylko przejdź do działania. Nie wierz jednak w magiczne specyfiki, które tak często widujesz w rozmaitych reklamach. Kluczem do sukcesu będzie tutaj kompleksowe podejście i uzbrojenie się w cierpliwość.

Jak wyleczyć krosty na czole? Poznaj źródło problemu 

Żeby móc pozbyć się nieprzyjaciół ze swojej twarzy, musisz zacząć od podstaw, a więc od określenia źródła problemu. Jeśli chodzi o krosty na czole, przyczyny ich pojawienia się mogą być bardzo różne, a nierzadko także złożone. Zastanów się, czy zmieniłaś ostatnio swoją pielęgnację i wprowadziłaś do niej nowy kosmetyk. Jeżeli tak, bardzo możliwe, że to on jest winowajcą i uczulił Cię, bądź zadziałał niekorzystnie z uwagi na składniki, które zawiera. Odstaw produkt przynajmniej na tydzień i obserwuj reakcję. Gdy zmiany zaczną ustępować i nie będą pojawiały się nowe, uzyskasz potwierdzenie swoich podejrzeń. W takim przypadku wystarczy, że przestaniesz używać nietrafionego specyfiku na dobre. 

Pamiętaj o tym, że czoło należy do tak zwanej strefy T. Obejmuje ona także nos oraz brodę i jest obszarem, w którym skóra wydziela zwiększoną ilość sebum, które potrafi skutecznie zapchać pory i spowodować tym samym, że zauważysz wypryski na czole. Z tego względu kładź nacisk przede wszystkim na regularne i dokładne oczyszczanie, które pomoże Ci pozbywać się łoju oraz martwego naskórka i trzymać cerę w ryzach, zapobiegając rozwojowi trądziku. Przeanalizuj swoją dietę i wyklucz z niej żywność o wysokim stopniu przetworzenia, sporej zawartości cukru oraz bardzo pikantne przyprawy. Zaostrzają one stany zapalne i sprzyjają powstawaniu niedoskonałości. Warto także zrobić badania hormonalne.

Dopasowana do potrzeb skóry pielęgnacja

Jak wyleczyć krosty na czole? Konieczna jest systematyczna pielęgnacja wykonywana przy pomocy starannie wyselekcjonowanych kosmetyków, które nie zawierają substancji drażniących, konserwantów oraz sztucznych barwników. Zainwestuj w produkty do oczyszczania, nawilżania i minimalizowania trądziku. Ważne, by obfitowały one w składniki odżywcze, najlepiej pochodzenia naturalnego. Witaminy, ekstrakty roślinne, olejki – to tylko niektóre przykłady. Pojedyncze i wyjątkowo drażniące wypryski możesz wyleczyć przy pomocy olejku z drzewa herbacianego, który posiada silne działanie antybakteryjne i szybko zlikwiduje zaczerwienienie oraz obrzęk. 

Jeśli zastanawiasz się, co jest dobre na krosty na czole, to ten specyfik obowiązkowo musi znaleźć się w Twojej kosmetyczce. Dbaj o higienę i nie wycieraj twarzy wielorazowym ręcznikiem, rezygnując z niego na rzecz tych papierowych. Przynajmniej raz w tygodniu zmieniaj poszewkę poduszki, na której sypiasz. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że krosty na czole znikną, gdy pozbędziesz się grzywki, jeśli ją posiadasz. Do zmian będzie docierało powietrze, co ułatwi ich gojenie.

komenatrz

Leave a Comment