Uroda

Kości policzkowe – jak je efektownie uwydatnić?

Jednym z podstawowych kroków w makijażu dziennym i wieczorowym jest podkreślenie kości policzkowych. Dzięki temu prostemu zabiegowi twarz zyskuje ładniejsze rysy i wygląda na szczuplejszą. Wiele kobiet jednak nie wie, jak podkreślić kości policzkowe w prawidłowy sposób, co sprawia, że całkowicie pomijają ten etap makijażu. W poniższym artykule znajdują się podstawowe zasady, jak uwydatnić kości policzkowe makijażem. Zapraszamy!

Jak zaznaczyć kości policzkowe kosmetykami prasowanymi?

Najpopularniejszą i zarazem najmniej kłopotliwą metodą wyostrzenia kości policzkowych jest wykorzystanie kosmetyków prasowanych. Mowa tu o bronzerach w kamieniu, które aplikowane są na policzki puchatym pędzlem. Sprawiają znacznie mniej kłopotu podczas aplikacji niż produkty do konturowania na mokro. Zanim jednak zaczniemy zaznaczać kości policzkowe bronzerem, trzeba najpierw zadbać o nałożenie podkładu oraz pudru na całą twarz. Gdy cera jest wygładzona oraz ujednolicona, wszystkie następnie nakładane kosmetyki modelujące prezentują się znacznie lepiej. Przypudrowanie mokrego podkładu sprawi, że nanoszony pędzlem bronzer nie będzie się przyklejać do policzków, tworząc nieestetyczne plamy i smugi. Jest to szczególnie pomocny krok w makijażu osób początkujących i niedoświadczonych w aplikacji bronzera.

Jak uwidocznić kości policzkowe, aby makijaż wyglądał naturalnie i schludnie? Najważniejsze jest to, by ilość nałożonego na pędzel bronzera nie była zbyt duża. Wystarczy nieduża ilość kosmetyku, by na policzkach stworzyć naturalny światłocień imitujący kość policzkową. Nakładanie bronzera należy rozpocząć od boków twarzy, mniej więcej na wysokości ucha i kierować się w dół. Ruchy powinny być półokrągłe, zgodne z kształtem kości jarzmowej. Można sobie pomagać prostym trikiem, mianowicie zrobieniem charakterystycznego dzióbka, który uwidoczni nasze kości policzkowe i wyznaczy tor dla ruchów pędzla. Jeżeli efekt jest zbyt delikatny, można nałożyć kolejną porcję bronzera. By efekt nie był przerysowany, bronzer powinien być matowy i mieć neutralny kolor. 

Jak podkreślić kości policzkowe na mokro?

Drugą metodą, która pozwala uwydatnić kości policzkowe, jest makijaż produktami mokrymi. Najczęściej są to kosmetyki w kremie lub w kredce. Taki bronzer aplikujemy na jeszcze nieprzypudrowany podkład. Konturowanie twarzy na mokro wymaga większej wprawy, bo kosmetyki mają mocniejszy pigment i znacznie ciężej rozprowadzają się po policzku. Efekt jednak jest spektakularny i może widocznie wyszczuplić twarz. Tak jak i w przypadku bronzera w kamieniu, liczy się ilość aplikowanego produktu. Należy produkt nakładać stopniowo i w razie potrzeby dołożyć jego kolejną warstwę. Najbardziej zadowalający efekt przynosi połączenie dwóch metod zaznaczania kości policzkowych. Jest to jednak dość pracochłonne i zajmujące dużo czasu, więc lepiej sprawdza się w makijażach okolicznościowych i wieczorowych. Gotowy makijaż policzków wykonany bronzerem bardzo dobrze prezentuje się z delikatnym różem na policzkach i rozświetlaczem, którego nałożenie potęguje efekt konturowania i wyeksponowania kości policzkowych. 

Najczęstsze błędy podczas konturowania twarzy

Wiemy już, jak uwidocznić kości policzkowe makijażem. Warto dowiedzieć się, jakie są najczęstsze błędy popełniane podczas konturowania twarzy. Unikanie ich spowoduje, że podczas aplikacji nie powstaną na policzkach plamy, które wyglądają nieestetycznie. Przede wszystkim nie należy nakładać zbyt dużej ilości produktu. Konieczne jest zadbanie o dobrej jakości pędzel, który posiada odpowiednią ilość włosia umożliwiającego stworzenie naturalnego efektu. Używanie zbyt pomarańczowego lub chłodnego kosmetyku sprawi, że makijaż nie będzie prezentować się naturalnie. Nie jest także rekomendowane używanie bronzera z drobinkami. 

Leave a Comment