Lifestyle

Kolczyk w sutku – jak zrobić i czy boli?

Piercing zdobywa coraz większą popularność na całym świecie, więc także w Polsce. O ile przekłuwanie uszu było na porządku dziennym od dawna, to trochę więcej kontrowersji wzbudzają kolczyki w innych częściach ciała. Wiele osób przestało je utożsamiać z czymś niepoprawnym i coraz więcej kobiet oraz mężczyzn decyduje się na kolczyk w sutku. Co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na taką ozdobę ciała? Przede wszystkim jest to zabieg, który powinien przeprowadzić profesjonalista. Niezależnie czy jest to przekłucie uszu, czy innej części ciała.

Czy kolczyk w sutku boli?

Wszystko jest uzależnione od umiejętności specjalisty, do którego się udasz. Jest to miejsce bardzo wrażliwe. Kiedyś uszy i inne części ciała były przekłuwane domowymi sposobami na przykład z użyciem ziemniaka. Stanowczo odradza się takie zabiegi. Niestety jeśli decydujesz się na kolczyki w sutkach, musisz się liczyć z dużym bólem w momencie przekłuwania, jak i kilka dni po tym zabiegu. Oczywiście każdy ma inny próg bólu, jeden zniesie taki zabieg bez mrugnięcia okiem, ale kto inny już może odczuwać ogromny ból. Jest możliwość skorzystania ze znieczulenia, co zdecydowanie zmniejsza uczucie bólu lub nawet całkiem go wyeliminuje w zależności od zastosowanego znieczulenia. Jedno, na co musisz się przygotować to to, że nawet przy wyborze opcji znieczulenia, ból będzie odczuwalny jeszcze kilka dni po zabiegu, a sutki będą bardzo wrażliwe. Warto zaplanować ten zabieg przed weekendem lub innym dniem wolnym.

Jak zrobić kolczyk w sutku?

Oczywiście nie podejmuj się tego sam. Specjalista zaznacza miejsce, w którym będzie umiejscowiony kolczyk, wybiera odpowiednią igłę, przebija i tak naprawdę to jest koniec. Brzmi prosto, ale zabieg powinien być wykonany w specjalistycznym gabinecie. Osoba zakładająca kolczyk i przekłuwająca sutek, jest profesjonalistą i wie, dokładnie w którym miejscu dokonać nakłucia tak, aby uniknąć później komplikacji. Oczywiście nie jest wykluczone, że one nie wystąpią. Taką ranę należy odpowiednio pielęgnować, żeby szybko i bez powikłań się zagoiła.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zrobienia kolczyka w sutku?

Lekarze nie wymieniają żadnych przeciwwskazań. Wielu mówi, że jest to zabieg sam w sobie ryzykowny, ale przeciwwskazań brak. Oczywiście nie wszystko da się przewidzieć. Może wystąpić reakcja alergiczna, ale większość powikłań wynika z nieodpowiedniej pielęgnacji rany. Każdy specjalista ostrzeże Cię przed długimi kąpielami zarówno w otwartych zbiornikach jak i wannie. Należy regularnie oczyszczać ranę. Wiele osób najbardziej obawia się, jak długo będzie bolało zrobienie kolczyka w sutku. Ból powinien zniknąć po kilku dniach. Piercer może też zalecić maść łagodzącą ból, nakładaną miejscowo na ranę. Ale jest to jedno z najbardziej wrażliwych miejsc i nie zawsze uda się uniknąć powikłań.

Najczęstsze powikłania po zrobieniu kolczyka w sutkach

Jeśli wykonasz przekłucie u profesjonalisty, to już na początku bardzo minimalizujesz ryzyko powikłań. Niestety mimo wszystko mogą się pojawić takie jak: utrata czucia w sutku, reakcja alergiczna lub mogą zostać uszkodzone kanały mleczne. Rana goi się długo, może to potrwać nawet do sześciu miesięcy.

komenatrz

Leave a Comment