Uroda

Keratynowe prostowanie włosów. Fakty i mity.

Keratynowe prostowanie włosów to popularny zabieg regeneracji włosów. Jego wykonanie sprawia, że pasma przestają wypadać, a ich wygląd znacząco się poprawia. Co ważne, można go wykonać samodzielnie w domu, choć najlepiej zadanie to powierzyć profesjonalnym fryzjerom. Poniższy tekst prezentuje fakty i mity dotyczące keratynowego prostowania i czy warto się na niego skusić. 

Keratynowe prostowanie włosów – fakty

Keratynowe prostowanie to nic innego jak zabieg z użyciem keratyny. To białko, którego zadaniem jest wypełnienie ubytków w pasmach włosów. Zabieg jest wykonywany w wysokiej temperaturze sięgającej około 230 stopni Celsjusza i trwa dłuższy czas. Można go wykonać samodzielnie w domu, choć najlepszą opcją jest wykonanie go w salonie. Tam fryzjer dobierze odpowiednią temperaturę stylizacji, co pozwoli uniknąć spalenia włosów. Sam zabieg polega na tym, że poszczególne pasma są prostowane za pomocą prostownicy, w której zawarta jest keratyna. W efekcie włosy stają się zdrowsze, sprężyste i gładkie. Jednak należy pamiętać, że nie jest to zabieg dla wszystkich. Przeciwwskazania keratynowego prostowanie włosów to przede wszystkim włosy zniszczone czy połamane. W takim przypadku wysoka temperatura może jeszcze bardziej osłabić pasma, dlatego przed podjęciem decyzji o keratynowym prostowaniu należy zadbać o ich kondycję i je wzmocnić. Do zabiegu nie nadają się również rozjaśniane włosy. 

Keratynowe prostowanie włosów – mity

Według obiegowej opinii keratynowego prostowania nie należy wykonywać na farbowanych włosach. Jedyna różnica polega na tym, że po farbowaniu należy odczekać trochę czasu, najlepiej 2 tygodnie. W takim przypadku keratyna powinna przyjąć się podobnie jak nałożona farba. Drugim popularnym mitem dotyczącym zabiegu jest jego koszt. A ten wcale nie musi być wysoki. Cena zależy przede wszystkim od długości włosów. Co oczywiste, im dłuższe pasma, tym wyższa cena, bo potrzebna jest większa ilość preparatu do nałożenia. Należy również wziąć pod uwagę, że każdy salon kosmetyczny ma swój cennik. Jednak to, o czym warto pamiętać to jakość wykorzystanych składników. Dzięki temu zabieg ma szansę skończyć się sukcesem, choć jego cena może być nieco wyższa.

Czy warto robić keratynowe prostowanie włosów?

Zdaniem wielu użytkowniczek zdecydowanie tak. Zabieg mocno nawilża pasma i delikatnie je wygładza. Aby jednak jego efekty były trwałe, po zabiegu niezbędna jest prawidłowa pielęgnacja. Należy unikać prostowania włosów prostownicą. Niewskazane jest również farbowanie i wykonywanie trwałej ondulacji. Niezbędne są za to specjalne kosmetyki i suszenie włosów suszarką. Aby uniknąć wypłukiwania keratyny z włosów, powinno się unikać szamponów i odżywek oczyszczających. Stosowane kosmetyki nie powinny też zawierać soli, silikonów i alkoholu. To składniki, które powodują wysuszenie włosów. Warto stosować się do tych wytycznych, o które najlepiej zapytać w salonie. Dzięki temu wpływ na włosy po keratynowym prostowaniu włosów może pozytywnie zaskoczyć. 

komenatrz

Leave a Comment