Porady kosmetyczne Uroda

Japoński sposób na gładkie i lśniące włosy w 10 minut

Japonki mogą pochwalić się niezwykle zdrowymi i lśniącymi włosami, których może pozazdrościć niejedna Europejka. Nie od dziś wiadomo, że kobiety posiadające japońskie geny są prekursorkami w dziedzinie dbania o włosy i urodę. Nic więc dziwnego, że to właśnie od nich czerpiemy rady dotyczące poprawy naszego wyglądu. Co więcej, wszystkie sposoby Japonek są w 100% naturalne oraz ekologiczne i bynajmniej nie bazują na kosmetykach kolorowych, a na wykorzystaniu tego, co dała nam natura. Japoński sposób na gładkie i lśniące włosy to pozycja obowiązkowa dla każdej włosomaniaczki, która chce poprawić kondycję i wygląd swoich pasm, bez użycia chemii i silikonów. Na czym polega zastosowanie znanej od tysięcy lat wody ryżowej na włosy?

Co to jest woda ryżowa i jakie ma właściwości?

Woda ryżowa to nie kosmetyk, a po prostu woda pozyskana z gotowania ziaren ryżu. Najczęściej po ugotowaniu ryżu zostaje ona niestety wylana. Posiada ona ogromną ilość cennych witamin i właściwości, które w znaczny sposób poprawiają wygląd nawet najbardziej niesfornych pasm. Mętna woda o kolorze mlecznym gości w rutynie pielęgnacyjnej Japonek od tysięcy lat, natomiast dopiero teraz, gdy kobiety dbają o włosy jak nigdy wcześniej, zyskuje ogromną popularność. Woda ryżowa obfituje w wiele niezbędnych dla włosów składników odżywczych. Wśród nich znajduje się witamina E, szereg witamin z grupy B, żelazo, cynk, magnez oraz potas. Co więcej, w wodzie ryżowej występuje inozytol, czyli substancja poprawiająca elastyczność włosa i jego uszkodzoną strukturę. 

Woda ryżowa na włosy – jakie są korzyści z jej stosowania?

Woda ryżowa posiada szereg emolitenów, czyli składników mających za zadanie odbudowę włosa poprzez uzupełnianie ubytków w jego strukturze. Skrobia ryżowa natomiast zaliczana jest do grupy humektantów, czyli substancji niezwykle mocno nawilżających, które są niezbędne do zachowania włosów w jak najlepszej formie. Całe bogactwo witamin oraz składników odżywczych sprawia, że woda ryżowa działa bardzo korzystnie na włosy, wpływając na poprawę ich elastyczności, dodaje im mocnego blasku oraz natychmiastowy efekt wygładzenia. Co ciekawe, oprócz poprawy wizualnej włosów, oddziałuje na stan cebulek. Woda ryżowa na porost włosów pozwala zapobiegać wypadaniu włosów oraz jest skuteczna w walce z zakolami. 

Jak stosować wodę ryżową w pielęgnacji włosów

Wodę ryżową stosuje się jak każdą inną płukankę do włosów. Jej użycie jest bardzo proste, natomiast aby zobaczyć pierwsze efekty, należy stosować ją regularnie, co najmniej dwa razy w tygodniu. Najlepsze efekty pozwala osiągnąć, gdy stosuje się ją zaraz po myciu szamponem. Włosy należy niedługo płukać w wodzie ryżowej oraz delikatnie wmasować ją w skórę głowy, stymulując tym samym włosy do wzrostu. Płukankę należy pozostawić na długości włosów na około 10 minut, a po tym czasie spłukać wodą. Ostudzoną wodę po gotowaniu ryżu można rozcieńczyć, co polecane jest dla osób dopiero zaczynających eksperymentowanie z tym naturalnym kosmetykiem pielęgnacyjnym. Skoncentrowana woda ryżowa jest bardzo mętna, więc jej niedokładne spłukanie może pozostawić na włosach osad. Wodę można przechowywać w słoiczku, natomiast by zminimalizować ryzyko popsucia, najlepszą metodą jest przygotowywanie takiej ilości produktu, by starczyło na jedną aplikację. 
 

komenatrz

Leave a Comment