Uroda

Jakie są metody powiększania ust?

Zabiegowi powiększania ust poddaje się coraz więcej kobiet. Pełne i kształtne wargi dodają pewności siebie i sprawiają, że każda pomadka prezentuje się na nich ładniej. Z zabiegu powiększania może skorzystać praktycznie każdy – wizyta jest szybka i przynosi natychmiastowe efekty. Dla tych, którzy nie chcą się decydować na taki krok, istnieje kilka sposobów na naturalne powiększanie ust. Dobrze dobrany makijaż i odpowiednia technika malowania sprawiają, że wargi optycznie stają się pełniejsze. 

Jak naturalnie powiększyć usta pielęgnacją?

Niektóre kobiety nie chcą zdecydować się na powiększenie ust w gabinecie, a jako główny powód podają lęk przed kłuciem. Niestety igła jest konieczna, by powiększyć usta kwasem hialuronowym. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyna metoda na powiększenie warg. By zadbać o ich lepszy wygląd, niezbędne jest regularne masowanie szczoteczką. Poprawia to ukrwienie, a w efekcie usta stają się bardziej napięte i optycznie większe.

Kluczowa jest także systematyczna pielęgnacja okolicy ust szczególnie narażonej na wysuszanie. Nawet najbardziej kształtne wargi nie będą wyglądać ładnie, jeżeli będą popękane. Postaw na produkty pielęgnacyjne, które w swoim składzie zawierają witaminę E, roślinne wyciągi kwiatowe, naturalne oleje oraz lanolinę. Oprócz balsamu warto zainwestować w peeling, który pozwala pozbyć się wszystkich suchych i odstających skórek. Produkt występuje najczęściej pod postacią balsamu z rozpuszczalnymi drobinkami lub w formie wygodnej pomadki. Na rynku dostępne są także wygodne maseczki kolagenowe w płatku. Zadbane usta wyglądają ładnej i pełniej, więc pielęgnacja jest istotnym krokiem, by osiągnąć zadowalające rezultaty. 

Jak powiększyć usta makijażem?

Wypielęgnowane wargi pozwalają na regularne malowanie ich kolorowymi kosmetykami. Istnieje kilka prostych trików, jak powiększyć usta w domu pomadką i konturówką. Główną zasadą jest to, by przy każdym makijażu używać dobrze naostrzonej kredki. Tyczy się to zarówno delikatnego makijażu dziennego, jak i wieczorowego. Konturówka dodatkowo ułatwia samo malowanie pomadką. Gdy chcemy powiększyć usta, bardzo ważne jest to, by kredką delikatnie obrysować wargi poza ich naturalną krawędzią. Nie można robić tego zbyt nisko, bo efekt będzie przerysowany i karykaturalny. W tym celu sprawdzają się kosmetyki o delikatnym odcieniu nude lub różu. By dodatkowo spotęgować efekt powiększenia, można użyć ciemniejszej o dwa tony konturówki, która uwypukli usta. Warto jednak wykonywać ten ruch dopiero wtedy, kiedy posiada się wprawę w malowaniu. 

Jeżeli nie lubimy efektu matowych ust, by je powiększyć, można wykorzystać także błyszczyki. Najlepsze w tym celu będą te o lekkich kolorach lub bezbarwne. Czym więcej delikatnych drobinek, tym efekt powiększenia będzie bardziej widoczny. Aplikatorem możemy nałożyć produkt delikatnie poza kontur warg. W drogeriach występują także kosmetyki, które w swoim składzie posiadają jad pszczeli lub wyciąg z papryczki chili – poprawiając ukrwienie ust, wpływają na ich wielkość. Nie poleca się jednak stosowania takich produktów, gdy wargi są spierzchnięte, z suchymi skórkami. 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym 

Zabiegi wykonywane w gabinecie przez profesjonalistkę daje najbardziej oszałamiające efekty. Co więcej, powiększanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego cechuje się trwałością, gdyż utrzymuje się minimum pół roku. Zabieg nie trwa dłużej niż godzinę. Niestety jest dosyć bolesny, a jego cena wysoka i zależy od renomy salonu. Jeżeli zdecydujesz się powiększenie ust wypełniaczem, warto wybrać miejsce cieszące się dobrymi opiniami. Nie należy bać się zbyt przerysowanego efektu, bo ilość preparatu dobierana jest indywidualnie do oczekiwań klientki. Mylnie uważa się, że chcąc poprawić wygląd warg, trzeba zdecydować się na powiększanie ust botoksem. Toksyna botulinowa nie jest używana w celu wypełnienia warg i nadaniu im kształtu. Wykorzystuje się ją do obszaru wokół ust, by wypełnić zmarszczki mimiczne oraz wygładzić skórę. Oba zabiegi dają zupełnie różne rezultaty.

Leave a Comment