Uroda

Jaki dobrać makijaż do koloru oczu?

Odpowiedni makijaż potrafi nie tylko pięknie zaznaczyć urodę, ale również podkreślić kolor tęczówki. Aby jednak uzyskać ten efekt, trzeba zdawać sobie sprawę z kilku prostych zasad, które mogą znacząco wpłynąć na wygląd twarzy, a przede wszystkim oprawy oka. Jeśli jesteś ciekawa, jaki make-up będzie pasował do Twoich tęczówek, zapoznaj się z przygotowanymi poradami.

Kolor oczu a makijaż

Jeśli zastanawiasz się, jak dobrać makijaż do koloru oczu, musisz zdać sobie sprawę z kilku prostych prawd. Po pierwsze: nie należy dobierać cieni, które mają odcień zbliżony do tęczówki – przynosi to z reguły mało widowiskowy efekt. Niebieskie kosmetyki przy błękitnych oczach zamiast podkreślić głębię spojrzenia, zrobią coś dokładnie przeciwnego. Kolor tęczówki wydaje się mniej intensywny, a cały makijaż może wyglądać mało interesująco. Ta sama zasada dotyczy zielonej tęczówki – cienie o zbliżonym odcieniu powodują, że make-up wygląda nijako i nie przyciąga należytej uwagi.

Jak wybrać makijaż dla oczu niebieskich?

Korzystnie jest, aby makijaż do koloru oczu niebieskich podkreślał ich odcień. W tym celu najlepiej stosować barwy kontrastowe do niebieskiego, takie jak żółty, odcienie złotego, róż, fuksja lub delikatne brązy. Te kolory przyciągną spojrzenia i uczynią makijaż bardziej intrygującym. Oczywiście make-up do pracy rządzi się innymi prawami, niż ten na imprezę czy wieczór z przyjaciółmi. Bardzo intensywne, papuzie kolory warto zachować na sytuacje nieformalne, a beże, złoto i brązy świetnie sprawdzą się w pracy czy szkole.

Makijaż dla oczu zielonych

W przypadku zielonych tęczówek bardzo dobrze sprawdzają się cienie w kolorze fioletu, które doskonale podkreślają spojrzenie. Dobrym pomysłem są również odcienie pomarańczowe i łososiowe. Na sytuacje formalne odpowiednie będą brązy i beże, świetnie komponujące się z zieloną tęczówką. Jeśli nie wiesz, jaki makijaż do koloru oczu, który posiadasz, będzie odpowiedni, a nie przepadasz za intensywnymi barwami, zawsze możesz zdecydować się na tradycyjne smokey eyes.

Makijaż dla oczu brązowych

Brązowa tęczówka jest bardzo uniwersalna i świetnie łączy się zarówno z odcieniami odpowiednimi dla oczu zielonych, jak i niebieskich. Posiadaczki takich tęczówek są naturalnymi klientkami docelowymi dla firm, które produkują wielokolorowe palety – w tego typu przypadkach można wykorzystać na co dzień większość cieni, od neutralnych barw po te najbardziej napigmentowane. Makijaż dla oczu brązowych może przybrać formę smokey eyes. Ciemne kolory bardzo dobrze komponują się z taką tęczówką i czynią spojrzenie bardziej tajemniczym.

Jakie cienie są najbardziej uniwersalne?

Istnieją uniwersalne kolory cieni, które w swojej kosmetyczce powinna mieć każda wielbicielka makijażu. Są to zwłaszcza paletki w kolorach ecru, beżowym czy brązowym, warto mieć również czarny lub zbliżony cień do przyciemnienia załamania powieki oraz jasny, rozświetlający do rozjaśnienia wewnętrznego kącika oka. Podane odcienie bardzo dobrze sprawdzają się w sytuacjach zawodowych, jak i towarzyskich – są uniwersalną bazą właściwie na każdą okoliczność.

Leave a Comment