Porady kosmetyczne

Jak zrobić trwały makijaż na Sylwestra?

Sylwester to dzień kojarzący się z zabawą do białego rana, strojnymi kreacjami i wyrazistym makijażem. Bardzo często wybór pada na make-up w ciemniejszych kolorach, na jaki kobiety nie decydują się podczas innych okoliczności. Trwały makijaż na sylwestra jest możliwy do wykonania samodzielnie w domowym zaciszu. Co więcej, nie potrzeba do niego kosmetyczki wypełnionej po brzegi produktami. Jak zrobić makijaż na sylwestra?

Makijaż na sylwestra – jak zrobić?

Zanim usiądziesz przed lustrem i zaczniesz wykonywać makijaż sylwestrowy, warto poszukać w internecie inspiracji w postaci zdjęć. Pozwoli to zaplanować każdy kolejny etap, co oszczędzi sporo czasu. Jeżeli na co dzień stronisz od malowania się, warto poświęcić jedno wolne popołudnie na ćwiczenia. Pozwoli to ocenić, czy umiejętności są wystarczające, by stworzyć wymarzony makijaż. 

Oprócz tego możesz sprawdzić, czy w make-upie czujesz się dobrze, czy może jednak jego typ nie pasuje do Twojej urody. Jak zrobić sobie makijaż na sylwestra, by uniknąć błędów? Powinien być wykonywany w spokoju i z dbałością o estetykę. Konieczne jest także odpowiednie oświetlenie podczas malowania.

Sposoby na trwały makijaż na sylwestra

Aby makijaż sylwestrowy utrzymał się całą noc, należy zastosować kilka trików wpływających na jego trwałość. Podstawą jest nakładanie kosmetyków na dobrze oczyszczoną i stonizowaną skórę. Unikać należy ciężkich i treściwych kremów, które potrzebują sporo czasu na wchłonięcie. Mogą doprowadzić do ścierania się podkładu, co spowoduje nieestetyczne plamy. By cienie do powiek wytrzymały długie godziny tańca i dobrej zabawy, konieczne jest zaaplikowanie bazy. Istnieje również metoda pozwalająca na dłuższą trwałość produktów do ust. Zanim pomalujesz je szminką, trzeba oprószyć wargi pudrem transparentnym do twarzy. Ten produkt jest również niezbędny, aby podkład utrzymał się na miejscu aż do wykonania demakijażu. We wszystkich drogeriach można spotkać na półkach utrwalacze w sprayu. Przed ważnym wyjściem warto twarz potraktować takim produktem, gdyż zapobiegnie wycieraniu kosmetyków.

Makijaż na sylwestra krok po kroku

Wykonanie makijażu sylwestrowego samodzielnie w domu może okazać się banalnie proste. Warto stosować się do poniższych kroków, by zapobiec ewentualnym błędom:

  • pierwszy punkt obejmuje oczyszczenie twarzy,
  • makijaż na sylwestra zaleca się rozpocząć od nałożenia bazy na powieki, a następnie cieni. Gdy produkt się osypie na policzki, możesz go wytrzeć bez obaw o starcie podkładu. Następnie rzęsy należy pomalować tuszem i ewentualnie dokleić sztuczne kępki,
  • następny krok to nałożenie podkładu i dokładne przypudrowanie go,
  • czas na konturowanie. Przy pomocy bronzera narysuj linie, gdzie twarz ma nabrać smuklejszych kształtów. Natomiast róż i rozświetlacz dodadzą świeżości makijażowi,
  • podkreśl brwi kredką lub woskiem,
  • pomadka do ust stanowi przedostatni punkt makijażu. Możesz pomóc sobie konturówką, która nada kształt wargom i sprawi, że będą wyglądać na pełniejsze,
  • na koniec spryskaj twarz utrwalaczem.

Leave a Comment