Porady kosmetyczne

Jak zrobić makijaż smokey eye?

Makijaż smokey eye dający efekt przydymionego i przyciemnionego oka to jeden z najczęściej wybieranych typów make-upu na imprezy okolicznościowe. Charakteryzuje się mocno zaakcentowanym okiem, które znajduje się na pierwszym planie. Jest to rodzaj makijażu, który pasuje do każdego kształtu twarzy, karnacji i koloru tęczówek. Tego typu make-up można wykonać również samodzielnie w domu. Jak zrobić smokey eye, by był spektakularny?

Smokey eye — jak malować? Niezbędne kosmetyki do makijażu smokey eye

Makijaż w przydymionym stylu potrafi dodać pazura i odmienić każdą wieczorową stylizację. Jego samodzielne wykonanie nie jest skomplikowane i nie wymaga ogromnej ilości kosmetyków oraz pędzli. Ten typ makijażu doskonale sprawdza się podczas wieczornych przyjęć, ale nie tylko! Decydują się na niego przeważnie kobiety, które dobrze czują się w mocnym makijażu. Jak zrobić smokey eyes bez konieczności korzystania z usług makijażystki?

Najważniejsze w wykonaniu tego makijażu jest zaopatrzenie się w paletkę wyposażoną w matowe cienie. Najczęściej przydymiony make-up występuje w odcieniach brązów, czerni oraz szarości. Drugą, równie istotną rzeczą są pędzle. Do wykonania smokey eye potrzeba ich minimum 3. Podstawowym narzędziem przy malowaniu oka jest puchaty egzemplarz, którym aplikuje się cienie na załamanie powieki i rozciera do charakterystycznego przydymienia. Kolejny pędzel powinien być mniejszy, lecz również puchaty. Służy do nakładania ciemniejszego cienia w zewnętrznym kąciku. Jeżeli chce się wykonać makijaż smokey eye z elementem błysku, do nałożenia iskrzącego się produktu sprawdzi się płaski, niewielki pędzelek. Oprócz tych przedmiotów niezbędny jest tusz do rzęs i ciemna kredka na linię wodną oka.

Smokey eye – jak zrobić?

Warto makijaż zacząć od pomalowania oka, a dopiero następnie przejść do makijażu twarzy. Dlaczego? Ciemne cienie podczas aplikacji bardzo często się osypują. Zrobienie makijażu powiek w pierwszej kolejności pozwoli na pozbycie się produktu spod oczu bez konieczności ścierania nałożonego podkładu.

Smokey eye krok po kroku:

  1. Na powieki należy nałożyć bazę pod cienie. Przedłuży ona trwałość makijażu i sprawi, że cienie będą lepiej się rozcierać.
  2. Na całą powiekę nałóż beżowy matowy cień, który ułatwi rozcieranie ciemniejszych odcieni. 
  3. W załamaniu powieki zaaplikuj delikatny brąz i rozcieraj, aż powstanie chmurka koloru. 
  4. Zaaplikuj ciemniejszy cień na ruchomą powiekę oraz trochę ponad jej załamanie i rozetrzyj. Powtórz ten krok aż do uzyskania pożądanej intensywności.
  5. W zewnętrznym kąciku oka wklep matowy, czarny cień. Ważne jest, by robić to stopniowo, wykorzystując niewielką ilość produktu.
  6. Średnim kolorem podkreśl powiekę dolną i dokładnie rozetrzyj. Zewnętrzny kącik dolnej powieki delikatnie zaakcentuj czarnym cieniem.
  7. Wytuszuj rzęsy czarnym tuszem i zaznacz linię wodną czarną kredką. 
  8. Kąciki wewnętrzne możesz rozświetlić iskrzącym, jasnym cieniem.

Osypany cień pod okiem należy wytrzeć wacikiem nasączonym płynem micelarnym i przejść do twarzy. Warto dodać, że wykonując tak intensywny make-up, konieczne jest zadbanie o podkreślenie brwi, konturowanie twarzy i pomalowanie ust jasną pomadką.

Leave a Comment