Lifestyle

Jak zabezpieczyc iPhone przed zniszczeniem?

iPhone to urządzenie wysokiej jakości, cechujące się wysoką trwałością i świetnymi parametrami. Niestety podczas codziennego użytkowania jest narażone na różnorodne uszkodzenia mechaniczne. Wystarczy chwila nieuwagi, aby sprzęt wyślizgnął się z ręki i wylądował na twardym podłożu. Zwykle takie wypadki kończą się poważnymi awariami. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby uchronić swoje urządzenie przed trwałymi usterkami. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zabezpieczyć iPhone’a przed uszkodzeniami, to zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.


Jak zabezpieczyć iPhone przed zniszczeniem? Praktyczne porady

Jeśli chcesz, aby Twój iPhone służył przez długi czas i dobrze spełniał swoje funkcje, to powinieneś odpowiednio zabezpieczyć go przed zniszczeniami. Możesz być pewien, że dzięki solidnej ochronie Twoje urządzenie pozostanie w świetnym stanie przez lata. Zatem, jak zabezpieczyć iPhone? Na początku zainwestuj w folię lub szkło hartowane bądź hybrydowe. Pamiętaj, że pierwsza opcja jest nieco bardziej ekonomiczna, jednak chroni ekran wyłącznie przed zarysowaniami i otarciami. Nie sprawdza się ona w przypadku upadku smartfona na twarde podłoże. Jeśli chcesz, aby wyświetlacz Twojego urządzenia był zabezpieczony przed pęknięciem, zdecydowanie lepszym wyborem będzie założenie na niego szkła hybrydowego lub hartowanego. Zastanawiasz się, czym różnią się te dwa rodzaje szkieł? Przede wszystkim budową i ceną. Pierwsze z nich nie pęka i nie kruszy się, a jest równie skuteczne, co hartowane. Jednak jego zakup wiąże się z nieco większym wydatkiem.

Jeśli chcesz skutecznie zabezpieczyć swoje urządzenie, powinieneś również zainwestować w etui na iPhone 6S lub inny model. Dzięki solidnemu etui ochronisz sprzęt przed zabrudzeniami i różnorodnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Porządny pokrowiec wzmocni konstrukcję iPhone’a i sprawi, że urządzenie będzie lepiej leżało w dłoni. Ponadto zabezpieczy sprzęt podczas upadku, wstrząsu czy przygniecenia.


Etui na iPhone – jakie wybrać?

Gdy już wiesz, jak zabezpieczyć iPhone przed zniszczeniem, zapewne zastanawiasz się, jakie etui wybrać na swoje urządzenie. Wybór jest naprawdę bardzo duży. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje pokrowców, różniące się między sobą budową, kolorami i wzorami. Do najpopularniejszych etui na iPhone zalicza się modele:

  • pancerne – są wykonane z bardzo solidnych materiałów, dzięki czemu świetnie chronią urządzenie nawet w wyjątkowo niekorzystnych warunkach. Stanowią skuteczne zabezpieczenie przed skutkami upadku, zarysowaniami, otarciami i zanieczyszczeniami. Chronią sprzęt także przed działaniem negatywnych warunków atmosferycznych, takich jak wilgoć, promieniowanie UV czy mróz. Dużą zaletą pancernych pokrowców jest również ich wygląd. Prezentują się ciekawie i oryginalnie, a dodatkowo nadają urządzeniom wyjątkowy charakter.
  • książkowe – świetnie zabezpieczają zarówno ekran, jak i obudowę sprzętu, dlatego wyróżniają się bardzo wysoką skutecznością. Posiadają magnetyczne zapięcie, które uniemożliwia samowolne otworzenie się futerału. Bardzo skutecznie chronią urządzenie przed zarysowaniami, pęknięciami, otarciami i odbarwieniami. Ponadto prezentują się stylowo i estetycznie. Dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych i posiadają ciekawe motywy. Zazwyczaj wyposażone są dodatkowo w kieszonki na dokumenty i karty bankomatowe, co sprawia, że są bardzo funkcjonalne.
  • bumpery – to proste, minimalistyczne etui, mające formę ramki. Najczęściej wykonane jest z plastiku bądź metalu. Wzmacnia konstrukcję urządzenia i w efekcie minimalizuje skutki upadku na twarde podłoże. Najlepiej zabezpiecza ono iPhone’a w połączeniu ze szkłem hartowanym lub hybrydowym.
  • case – to jeden z najpopularniejszych rodzajów etui do iPhone’ów. Doskonale chroni obudowę sprzętu przed zniszczeniami i zanieczyszczeniami. Wyróżnia się świetną wytrzymałością i trwałością, a dodatkowo jest łatwe do czyszczenia. Case’y dostępne są w bardzo wielu wariantach, dlatego bez problemu można dobrać model do swojego iPhone’a i własnych upodobań.

Leave a Comment