Porady kosmetyczne

Jak wyszczuplić twarz makijażem?

Makijaż to niezbędny element każdego dnia niemalże każdej kobiety. Jak powszechnie wiadomo, kosmetyki mają pomagać nam podkreślić naturalne piękno. Warto jednak wiedzieć, że makijaż może zmienić nasz wygląd, tak abyśmy mogli uzyskać wymarzony look.

Makijaż wyszczuplający twarz

Od wielu lat podkreśla się, że twarz posiadająca dość mocne rysy, widoczne kości policzkowe i zarysowaną linię żuchwy, to twarz bardzo atrakcyjna. Właśnie dlatego wiele osób zastanawia się, jak wyszczuplić twarz makijażem. Nie każdy został obdarzony szczupłą twarzą – czasem wynika to z ułożenia kości twarzoczaszki, a czasem twarz jest pulchniejsza ze względu na ilość tkanki tłuszczowej w organizmie.

Makijaż na wyszczuplenie twarzy zakłada przede wszystkim zastosowanie kosmetyków, które w określonych miejscach rozświetlą twarz, a w innych ją przyciemnią. Odpowiednie zastosowanie gry światłem na twarzy może diametralnie odmienić nasz wygląd. Należy jednak dokładnie znać, w których miejscach powinno się stosować kosmetyki danego rodzaju.

Jak wyszczuplić twarz makijażem? – krok po kroku

Makijaż wyszczuplający twarz powinien rozpoczynać się w ten sam sposób co każdy tradycyjny make – up. Wedle własnego uznania nakładamy na cerę krem nawilżający, bazę oraz podkład. Miejsca problematyczne traktujemy korektorem i wówczas uzyskujemy twarz gotową do konturowania. To właśnie zastosowanie różnych technik konturowania pozwala na podkreślenie na twarzy wybranych cech, a ukrycie tego, z czego nie jesteśmy zadowoleni.

Jak malować twarz, żeby ją wyszczuplić? Do tego zadania sprawdzą się przede wszystkim dwa kosmetyki – bronzer i rozświetlacz. Warto pamiętać o podstawowych zasadach – bronzer nakładamy w miejsca, które chcemy wyszczuplić, a rozświetlacz na te części twarzy, które mają zostać podkreślone. 

W związku z powyższą regułą – bronzer w formie płynnej lub sypkiej nakładamy przede wszystkim poniżej naszych kości policzkowych, kierując się w stronę nosa. Ponadto bronzer dobrze jest nałożyć blisko linii włosów, tak aby obniżyć czoło i optycznie je zmniejszyć. Ciemny kosmetyk możemy nałożyć również na koniuszek i boki nosa.

Makijażyści niejednokrotnie spotykają się z pytaniem, jak wyszczuplić okrągłą twarz makijażem. Gdy chodzi o twarze okrągłe, wówczas stosujemy te same techniki, co wskazane powyżej, jednak warto również nałożyć bronzer w okolicach żuchwy i brody, tak aby nadać im bardziej zarysowanego kształtu. Posiadacze okrągłych twarzy powinni również wypróbować konturowanie bronzerem w okolicach oczu, tak aby zmniejszyć odległość między zewnętrznym kącikiem oka a początkiem linii włosów. 

Rozświetlać powinniśmy szczyty kości policzkowych, aby je uwydatnić. Dodatkowo wiele osób uwielbia nakładać rozświetlacz w kącikach oczu, tak aby optycznie je powiększyć. Rozświetlające kosmetyki mogą zostać również użyte pod łukiem brwiowym oraz na grzbiecie nosa. Na środku czoła i brody niekoniecznie należy nakładać rozświetlacz, jednak dobrze jest skorzystać z pudru rozświetlającego, który rozjaśni te okolice. 

Leave a Comment