Silne mięśnie Kegla, to niezwykle ważna kwestia dla każdej kobiety. Chociaż wydaje się to niemożliwe, wiele z Pań nie zdaje sobie nawet sprawy z ich istnienia. Anatomia człowieka jest tematem, któremu wciąż poświęca się zbyt mało uwagi. Dlatego warto ciągle poszerzać swoją wiedzę. A czy Ty wiesz jak ćwiczyć mięśnie Kegla i po co właściwie to robić?
Mięśnie Kegla – co to takiego?
Mięśnie Kegla jak sama nazwa mówi, to mięśnie znajdujące się w organizmie człowieka. Odpowiadają za wiele ważnych funkcji życiowych. Prawidłowo rozwinięte i wzmocnione pozwolą zachować Ci spokój. Ich poluzowanie może prowadzić do kłopotów w sferze intymnej. Mają one także wpływ na akcję porodową. Najważniejsze jednak jest to, że w codziennym życiu potrafią bardzo poważnie dać o sobie znać. Problemy z nietrzymaniem moczu są jednym ze wskaźników świadczących o zaniedbaniu tej partii ciała. Mięśnie Kegla grają więc bardzo ważną rolę. Nie warto tego lekceważyć.
Mięśnie Kegla- gdzie są?
Wiesz już, dlaczego profilaktyka mięśni Kegla jest niezwykle istotna. Zastanawiasz się pewnie jednak, gdzie one właściwie się znajdują. Chociaż najczęściej wspomina się o ich roli w ciele kobiety, występują także naturalnie u mężczyzn. Zlokalizowane są w dnie miednicy. U kobiet łatwo wyczuć je wkładając palce do pochwy i napinając okolice intymne. Wszystko to, co zaciska się wokół Twojego palca, to właśnie mięśnie, o których mowa. Także i Twój partner powinien zadbać o ich prawidłowe funkcjonowanie. U niego mięśnie Kegla znajdują się między nasadą penisa a odbytem. Ich stan może sprawdzić przez nagłe zatrzymanie oddawania moczu. Wtedy właśnie napinają się mięśnie Kegla u mężczyzn.
Jak ćwiczyć mięśnie Kegla?
Ćwiczenia na mięsnie Kegla nie są niczym skomplikowanym. Wyglądają niemal identycznie w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Nawet jeśli do niedawna nie miałaś pojęcia o ich istnieniu. Aby pobudzić mięśnie Kegla, nie potrzebujesz wizyty u żadnego specjalisty. Podobnie jak treningi odchudzające, tak ćwiczenia na mięśnie Kegla możesz wykonać w domu. W dodatku nikt nie musi o nich wiedzieć. Ze względu na ich lokalizację, ćwiczenie jest niewidoczne dla otoczenia. Na czym polega najprostsze zadanie? Zwyczajnie na napinaniu i rozluźnianiu mięśni. Pamiętaj, by jednocześnie zadbać o prawidłowy oddech. Ćwiczenia na mięśnie Kegla nie powinny powodować zadyszki. Jeśli tak się dzieje, zmień częstotliwość wypuszczanego powietrza.
Ćwiczenia na mięśnie Kegla – przyrządy
Silne mięśnie Kegla utrzymasz wykonując regularne ćwiczenia. Nie potrzebujesz do nich specjalistycznego sprzętu. Jednak wiele kobiet decyduje się na zakup przyrządów, ułatwiających zadanie. Najpopularniejszym atrybutem wykorzystywanym do ćwiczeń mięśni Kegla są kulki gejszy. Na czym polega ich fenomen? Właściwie na niczym szczególnym. Kulki aplikuje się do pochwy i wykonuje identyczne czynności, jak w przypadku ćwiczeń bez niczego. Należy więc zaciskać i rozluźniać mięśnie. Pamiętaj, by nie używać nawilżaczy w celu włożenia kulek. Mogą one wpływać negatywnie na ćwiczenia. Przemieszczające się kulki gejszy utrudnią prawidłowe zaciskanie mięśni. Mogą również wypadać. Dlatego najpierw powinnaś ćwiczyć bez żadnych dodatkowych przyrządów. Kiedy osiągniesz wystarczającą świadomość swojego ciała, wtedy możesz sięgnąć po sprzęt.
Kiedy ćwiczyć mięśnie Kegla?
Mięśnie Kegla powinien ćwiczyć każdy. Bez względu na wiek i samopoczucie. Wiadomo nie od dziś, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Najczęściej do poluzowania tych mięśni dochodzi po porodzie. Jeśli więc planujesz ciąże, nie zwlekaj. Zacznij już dziś budować silne mięśnie Kegla. Pamiętaj, że do treningów możesz przystąpić niemal w każdym momencie. Wykonywać możesz je także w czasie pracy. Nie są one czasochłonne i nie wymagają żadnych przygotowań. Jeżeli wykorzystujesz w tym celu sprzęty, zrezygnuj jednak z ćwiczeń podczas wizyt na basenie, saunie oraz podczas opalania. Nie przystępuj do zadania również w okresie miesiączki. Ten czas pozostaw na regenerację.
Leave a Comment