Porady kosmetyczne

Jak prawidłowo golić nogi?

Aby golenie nóg nie skończyło się podrażnieniem, należy je wykonać w odpowiedni sposób. Liczy się nie tylko dobrej jakości maszynka, ale też właściwe pielęgnacja i technika depilacji. Poniższy tekst wyjaśnia, jak dobrze golić nogi, aby efekt gładkości utrzymał się jak najdłużej. Oto kilka sprawdzonych trików na golenie maszynką i nie tylko. 

Jak prawidłowo golić nogi maszynką?

Golenie nóg maszynką to wciąż jeden z najpopularniejszych sposobów depilacji. Polega na usuwaniu martwej części włosków, a efekt utrzymuje się maksymalnie przez kilka dni. W przypadku delikatnej damskiej skóry do wyboru są 2 opcje: golenie maszynką jednorazową lub depilacja maszynką wielorazową. Te pierwsze mogą mieć do 5 ostrzy, co zdecydowanie zwiększa skuteczność depilowania. Ich niewątpliwą zaletą są dodatkowe paski nawilżające czy składniki zwiększające poślizg. I choć po użyciu należy się ich pozbyć, to część kobiet używa ich kilkakrotnie. Jest to jednak sprawa bardzo indywidualna i zależy od wrażliwości skóry. Maszynki wielorazowe to z kolei zestawy, na które składają się pojedyncze rączki i nakładane ostrza. Ostrza po kilku razach należy wymienić. Same główki dość często są ruchome, co ułatwia golenie takich partii ciała, jak np. skóra pod kolanami. Dzięki temu zmniejsza się też ryzyko podrażnień czy zacięć. 

Jak najlepiej golić nogi przy delikatnej skórze?

Aby dobrze golić nogi maszynką, należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim nie wolno depilować suchej skóry. To prosta droga do podrażnień i nieestetycznych krostek. Skóra nóg przed goleniem musi być odpowiednio nawilżona. Można do tego wykorzystać specjalne żele i pianki, które zmiękczają skórę i ułatwiają maszynce poślizg. Część z nich może wykazywać właściwości złuszczające, dzięki czemu włoski po depilacji nie powinny wrastać w skórę. Ich zaletą jest też lekka i nietłusta konsystencja, która nie przykleja się do maszynki. Same włoski można golić zarówno z włosem, jak i pod włos. Ten drugi sposób, choć dokładniejszy, może przyczyniać się do powstawania podrażnień. Dlatego najlepiej sprawdzić obydwie metody i wybrać najlepszą dla swojej skóry. Po skończonym goleniu warto zastosować odpowiednie kosmetyki. Zastosowanie preparatów zawierających mocznik czy alantoinę złagodzi ewentualne podrażnienia. Dodatkowo nawilży skórę, przynosząc jej ulgę i zapobiegnie wrastaniu włosków. 

Golenie nóg – inne sposoby 

Inne sposoby na golenie nóg poza maszynką to specjalne preparaty do depilacji. W porównaniu do tradycyjnych maszynek efekt utrzymuje się nieco dłużej, jednak sam zabieg może być zdecydowanie dłuższy i nie tak dokładny. 

Wybierając sposób depilacji, należy pamiętać, aby używać wyłącznie produktów przeznaczonych dla kobiet. Ich skóra jest bowiem delikatniejsza niż skóra mężczyzn, dlatego dużo łatwiej o podrażnienia. Ponadto zarówno maszynki, jak i kremy muszą być używane zgodnie z przeznaczeniem. Oznacza to między innymi regularną wymianę ostrzy w maszynkach wielorazowych. Kluczowa dla wyglądu nóg jest też ich codzienna pielęgnacja. Bo tylko to w połączeniu z wybraną metodą depilacji może dać naprawdę dobre efekty. 

komenatrz

Leave a Comment