Uroda

Jak pozbyć się rozstępów?

Charakterystyczne białe paski to utrapienie wielu osób, szczególnie kobiet. Rozstępy postrzegane są jako nieestetyczne ślady na skórze potrafią skutecznie odebrać pewność siebie. Jak usunąć rozstępy? Czy można pozbyć się ich skutecznie? Na szczęście istnieje wiele sposobów na rozstępy, które pozwolą pożegnać się z białymi paskami na ciele na zawsze.

O rozstępach słów kilka

Rozstępy są bliznami, które pojawiają się na skutek rozerwania tkanki łącznej. Mogą występować u młodzieży, kobiet w ciąży czy osób, które starają się schudnąć lub przytyć. W takich przypadkach skóra nie nadąża za powiększającym się ciałem, dochodzi do rozerwania tkanki łącznej i pojawiają się charakterystyczne białe paski. Rozstępy najczęściej można zauważyć na pośladkach, udach, brzuchu oraz piersiach. Szybkie podjęcie odpowiednich działań to najlepsze wyjście. Jeśli zauważasz na swojej skórze świeże rozstępy o różowej barwie, podejmij działanie. Jak skutecznie usunąć rozstępy? Kilka informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach.

Odpowiednia pielęgnacja – co na rozstępy sprawdzi się najlepiej?

Nie jest tajemnicą, że odpowiednia pielęgnacja ciała ma ogromne znaczenie. Jak usunąć rozstępy? Domowe sposoby sprawdzą się tu doskonale. Peeling wpływający korzystnie na elastyczność skóry to bardzo dobre rozwiązanie. Aby jednak był skuteczny, należy pamiętać o regularności. Uelastyczniający peeling na rozstępy trzeba wykonywać dwa razy w tygodniu. Doskonale sprawdza się domowy peeling cukrowy. Pamiętaj także, że bardzo ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry. W tym celu możesz wykorzystać dobrej jakości kosmetyki dostępne w drogerii. Świetnym wyborem będzie na przykład używanie oliwy z oliwek. Regularny, delikatny masaż wpłynie korzystnie na stan skóry, co zmniejszy widoczność rozstępów.

Rozstępy – jak się pozbyć tego problemu w domu?

Kolejnym domowym sposobem na rozstępy są odżywcze maski. Mieszanka odpowiednich składników rozjaśni nieestetyczne plamy, co wpłynie na ich mniejszą widoczność na skórze. Połączenie oliwy z płynną witaminą C i sokiem z cytryny to prosty sposób na rozstępy. Mieszankę należy nałożyć na skórę i po upływie 15 minut zmyć ciepłą, ale nie gorącą wodą. Taką domową maskę należy stosować dwa razy w tygodniu.

Jak zlikwidować rozstępy kupnymi środkami? Poza domowymi kosmetykami warto sięgać również po te dostępne w aptekach. Drogeryjne kremy i maski na rozstępy są skuteczne, należy jednak pamiętać o tym, aby wybierać preparaty dobrej jakości. Warto skonsultować się z pracownikiem drogerii, który bez większych problemów powinien wskazać najskuteczniejsze kosmetyki tego typu. W drogeriach dostępne są także specjalne masażery, których regularne używanie wspiera skórę i sprawia, że staje się ona bardziej elastyczna.

Zabiegi na rozstępy

Jak pozbyć się rozstępów, gdy domowe sposoby okazują się niewystarczające? Odpowiednie zabiegi na rozstępy są wówczas dobrym rozwiązaniem. Bardzo popularne w tej kwestii są lasery frakcyjne. Taka terapia jest skuteczna, szybka i bezpieczna oraz bardzo precyzyjna. Podczas zabiegu dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia powierzchni skóry. Włókna kolagenowe odbudowują się, rozstępy obkurczają, a skóra staje się mocniejsza.

Często stosowanym zabiegiem na rozstępy bywa także wykorzystanie pola radiowego. Efektem jest reorganizacja włókien kolagenu, redukcja cellulitu i poprawa struktury skóry. Wspomniane zabiegi są bardzo skuteczne i w pełni bezpieczne. Warto wybierać renomowane klinki, aby mieć pewność, że usuwaniem nieestetycznych śladów zajmą się najlepsi specjaliści. A co zrobić, aby nie musieć zastanawiać się, w jaki sposób zlikwidować rozstępy? Warto zadbać o profilaktykę.

Profilaktyka ma znaczenie

Nie jest tajemnicą, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Aby uniknąć rozstępów, należy zadbać o regularny ruch i zdrową, dobrze zbilansowaną dietę. W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć produktów bogatych w witaminę A, PP oraz B5. Ważny jest także krzem oraz cynk. Dobrym działaniem będzie też dbanie o wagę, warto unikać jej wahań. Na stan i wygląd skóry wpłynie korzystnie również odpowiednia pielęgnacja. Jeśli wiesz, że w wyniku diety, ciąży czy budowania masy Twoja skóra będzie narażona na rozstępy, zadbaj przede wszystkim o jej uelastycznienie oraz nawilżenie.

Leave a Comment