Porady kosmetyczne

Jak pozbyć się krostek na nogach po goleniu?

Golenie nóg za pomocą maszynki, to szybki i skuteczny sposób. Nie jest jednak bez wad. Często po goleniu nóg maszynką pojawiają się na nich niewielkie krosteczki, które nie wyglądają zbyt estetycznie. Dla wielu kobiet to dość spory problem. Warto zatem wiedzieć, jak się ich skutecznie pozbyć.

Czym są krostki na nogach po goleniu?

Krostki, które pojawiają się na nogach po goleniu to najczęściej wynik wrastania włosków. Dzieje się tak zarówno wtedy, kiedy włosy równane są z powierzchnią skóry, jak i wtedy, kiedy usuwane są wraz z cebulkami. W przypadku depilacji laserem bądź woskiem przyczyną pojawiania się czerwonych krostek może być fakt, że włosy na nogach są dość cienkie i słabe. Przez to nie są one w stanie przebić się przez skórę. Jeśli włosy goli się maszynką, to przyczyną powstawania krostek może być choćby noszenie zbyt ciasnych spodki. Zbyt duży nacisk może być przyczyną pojawiania się krostek po goleniu.

Jak zapobiegać powstawaniu krostek po goleniu?

Zanim odpowie się na pytanie, jak pozbyć się krostek po goleniu, warto wcześniej wskazać kilka sposobów na to, jak temu zapobiegać. Przede wszystkim warto pamiętać, aby przy goleniu nóg pod prysznicem odczekać kilka minut. Innymi słowy, nóg nie powinno golić się zaraz po wejściu pod prysznic. Lepiej jest odczekać kilka minut, aż skóra i włoski nieco zmiękną. Dzięki temu zapobiegnie się podrażnieniom. Warto pamiętać także o tym, aby nóg nie golić przy użyciu mydła, które wysusza skórę. Znacznie lepiej jest zastosować typową piankę do golenia. Wspomnieć można jeszcze o tym, aby korzystać z maszynek, których ostrza wyposażone są w nawilżające paski aloesowe bądź glicerynowe.

Czerwone krostki po goleniu na nogach – jak się ich pozbyć? 

Dzięki stosowaniu powyższych zastać można uniknąć problemu związanego z krostkami na nogach po goleniu. Co jednak zrobić, jeśli takie krostki już się pojawią? Na szczęście są na to skuteczne sposoby. 

Czym smarować krostki po goleniu? Na początek zastosować można dobrej jakości dermokosmetyki. Preparat w swoim składzie zawierać powinien takie substancje jak kwas glikolowy, kwas mlekowy czy kwas salicylowy. Dobry kosmetyk zmiękczy naskórek, co ułatwi włosom wyjście na powierzchnię skóry. Poza dermokosmetykami warto także stosować peeling drobnoziarnisty. Istotne jest, aby zastosowany peeling zawierał w swoim składzie substancje nawilżające oraz charakteryzował się lekką strukturą. 

Skuteczny na czerwone kropki po goleniu jest również wyciąg z aloesu, który znakomicie łagodzi i leczy stany zapalne. Jeśli problem czerwonych krostek jest dość uciążliwy i często powraca to pomóc może także nadtlenek benzoilu. Jest to składnik większości preparatów przeciwtrądzikowych. Często powracające krostki mogą zatrzymywać sebum w meszkach włosowych, a to prowadzi do produkcji ropy. Można powiedzieć, że krostki zaczynają zachowywać się na trądzik. Kosmetyk przeciwtrądzikowy może być tu zatem bardzo pomocny. Nadtlenek benzoilu skutecznie leczy zmienione chorobowo miejsca.

komenatrz

Leave a Comment