Moda

Jak nosić pończochy samonośne?

Każda kobieta lubi czuć się wyjątkowo i pięknie. Sukienki czy spódnice bardzo często stanowią wyraz kobiecości, szyku i elegancji. Wiadomym jest, że te części garderoby wymagają założenia rajstop lub pończoch. Niezmiernie wygodnym i szybkim rozwiązaniem są w tym przypadku pończochy samonośne. Natomiast pojawia się pytanie, jak prawidłowo nosić pończochy?

Pończochy samonośne – czym się charakteryzują?

Pończochy w odróżnieniu od rajstop nie posiadają części majtkowej. Natomiast pończochy samonośne nie wymagają stosowania pasów utrzymujących je na nodze, tak jak w przypadku modeli klasycznych. Wyposażone są w silikonowe paski, znajdujące się u góry pończochy, które utrzymują ją na właściwym miejscu. Są one całkowicie niewidoczne, ponieważ umieszczone zostały po wewnętrznej stronie. Ponadto znajdują się pod grubym, ozdobnym paskiem umieszczonym u góry pończochy. Zatem ich cechą charakterystyczną jest łatwość w zakładaniu oraz brak pasów utrzymujących pończochę.

Jak nosić pończochy samonośne?

W przypadku pończoch klasycznych nie ma wątpliwości co do sposobu ich noszenia. Niejasności mogą wystąpić w przypadku pończoch samonośnych, ponieważ brak jest elementu utrzymującego pończochę na nodze. Jednak nie ma powodów do zmartwień Noszenie pończoch samonośnych jest bardzo proste, ponieważ wystarczy nałożyć je na nogę a silikonowe paski utrzymają je w odpowiednim miejscu.

Przy używaniu pończoch samonośnych należy zwrócić uwagę na dokładne przyleganie pasków silikonowych do nogi. Zapewni to ich nieprzemieszczanie się i komfortowe noszenie w każdych warunkach. W przypadku pończoch samonośnych ważne jest, że paski trzymające wykonane są z silikonu. Dzięki temu są naprawdę trwałe i można je bez obaw prać w pralce, bez konieczności stosowania specjalnych sposobów czyszczenia.

Pończochy samonośne – jak wysoko nosić?

W tym przypadku należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby gruby, często ozdobny pas pończoch, znajdujący się u góry był przykryty sukienką bądź spódnicą. Koronkowe wykończenie nie powinno być widoczne, dlatego też długość pończoch należy dostosować do długości kreacji. Aby dobrać odpowiedni rozmiar pończoch, należy zmierzyć długość swojej nogi i ocenić jak wysoko będzie znajdował się koronkowy pas pończoch na nodze.

Pozostając przy rozmiarze, warto także zauważyć, że pończochy nie mogą być zbyt ciasne lub zbyt luźne. Zbyt mały rozmiar spowoduje uciśnięcie nogi w miejscu koronkowego pasa, co będzie skutkowało powstawaniem zgrubień na nodze i nieestetycznym wyglądem. Ciasne pończochy mogą nieść również negatywne skutki zdrowotne, ponieważ ograniczony zostaje przepływ krwi przez nadmierny ucisk nogi. Z kolei zbyt duży rozmiar będzie powodował brak idealnego przylegania pasków silikonowych do nogi i pończocha nie będzie się dobrze trzymała. Zatem dobór właściwego rozmiaru w obwodzie jest równie istotny.

Pończochy są idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które cenią sobie wygodę i elegancję. Pończochy samonośne nie zawierają części majtkowej, zatem zapewniają pełną swobodę. Ponadto zakłada się je bardzo szybko i łatwo, zachowując tym samym szyk i elegancję.

Leave a Comment