Porady kosmetyczne

Jak i czym malować brwi?

Gdy pragniesz podkreślić swoje oczy przy pomocy kosmetyków, nie zapominaj o brwiach. To one stanowią jeden z najważniejszych elementów decydujących o tym, w jaki sposób prezentuje się Twoja twarz. Nadają jej wyrazistości, a niekiedy ich zaakcentowanie w połączeniu z wytuszowaniem rzęs w zupełności wystarczy do tego, byś stała się gotowa do wyjścia. Abyś mogła osiągnąć taki efekt, musisz wiedzieć jak dobrze malować brwi. Wbrew pozorom nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać!

Jak poprawnie malować brwi by wyglądały naturalnie?

Zanim przejdziesz do praktyki, uważnie przyjrzyj się swojemu odbiciu lustrzanemu. W ten sposób dowiesz się, czym malować brwi, a to od tego najlepiej zacząć. Jeżeli te należące do Ciebie są gęste, grube i dość ciemne, nie będziesz potrzebowała zbyt wielu produktów. Wystarczy Ci bezbarwny żel, którym nadasz im właściwy kształt i utrwalisz na cały dzień. Gdy widzisz w nich drobne luki, zaopatrz się w specjalny mazak, którym je wypełnisz poprzez dorysowanie pojedynczych włosków tam, gdzie ich brakuje. Jak malować brwi, które są jasne i rzadkie? Najlepsze rezultaty osiągniesz dzięki kredce, pomadzie lub cieniom. Ta pierwsza opcja będzie idealna zwłaszcza podczas rozmaitych wyjazdów, gdy zależy Ci na tym, by Twoja kosmetyczka nie pękała w szwach od nadmiaru zawartości. 

Nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi na pytanie jak i czym malować brwi. Musisz testować różne rozwiązania i produkty, aby przekonać się, które z nich odpowiadają Ci najbardziej. Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego, na jaką formułę kosmetyku się zdecydujesz, powinien on posiadać kolor zbliżony do Twoich włosów. Zbyt ciemne brwi mogą dodać Ci lat, optycznie obciążyć twarz i prezentować się zwyczajnie nieestetycznie. Warto kierować się prostą zasadą, która mówi o tym, że włoski będą wyglądały najlepiej gdy będą spójne z resztą makijażu. Gdy więc nakładasz na powieki intensywne cienie, tutaj też możesz pozwolić sobie na nieco więcej.

Podkreślić włoski szybko i bez zbędnych problemów

Jak malować brwi krok po kroku? Zacznij od narysowania dolnej linii, a potem przejdź do zaznaczenia łuku, tak zwanego ogonka oraz górnej granicy. W ten sposób uzyskasz kontury, które następnie będziesz mogła wypełnić. Pamiętaj, że w przypadku brwi jak malować poszczególne ich obszary jest kluczowe. Początek zawsze powinien być nieco jaśniejszy niż reszta, a także lekko roztarty, by wtapiał się w skórę, co zapewnia naturalny efekt. Z kolei końcówka może być odrobinę ciemniejsza. Włoski dorysowuj zgodnie z kierunkiem, w którym rosną, staraj się także trzymać kształtu, który tworzą, jedynie lekko go modyfikując kiedy zajdzie taka potrzeba. Boisz się, że nie będziesz wiedziała jak prawidłowo malować brwi, bo brakuje Ci precyzji? To żaden kłopot! Wszelkie nierówności z łatwością skorygujesz przy pomocy płaskiego pędzelka i korektora, którym wyrównasz krawędzie. Na koniec utrwal całość żelem, który sprawi, że wykonany makijaż przetrwa wiele godzin, nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

Leave a Comment