Moda

Jak dobrać rozmiar paska?

Pasek do spodni jest bardzo popularnym, praktycznym dodatkiem zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Jest on w stanie nie tylko zapobiec zsuwaniu się spodni z bioder, ale często jest także niezbędnym dodatkiem stylizacji. Odpowiedni dobór paska świadczy o guście właściciela oraz jest w stanie zapewnić niebywale modny wygląd kompozycji. Często zdarza się jednak, że dobranie odpowiedniego rozmiaru tego akcesorium jest w stanie przysporzyć wielu kłopotów. Dlatego jeżeli zastanawiasz się, jak dobrać rozmiar paska, aby idealnie spełniał swoje zadanie, przeczytaj kilka prostych rad podanych poniżej, które znacznie ułatwią Twój wybór.

Jak mierzyć długość paska?

Czym właściwie jest długość paska oraz jak się ją mierzy? Długością paska nazywamy podstawowy parametr, na który zwraca się uwagę podczas jego wyboru. Liczona jest bez klamry do środkowej dziurki na pasku. Należy także pamiętać, że długość paska powinna być zawsze dłuższa o 15-17 cm niż obwód w pasie. Pasek powinien być odpowiednio dobrany, aby mógł spełniać swoje zadanie. Dlatego też tak istotne jest wykonanie podstawowego pomiaru, jakim jest zmierzenie jego długości i dopasowanie go do obwodu swojego pasa.

Jak dobrać rozmiar paska?

Najprostszym sposobem jest sugerowanie się paskiem, który już posiadasz, pod warunkiem, że dobrze na Tobie leży. Jeśli jednak nie pamiętasz rozmiaru lub planujesz zakupić swój pierwszy pasek, to najlepszym wyjściem będzie wykonanie odpowiednich pomiarów. Najdokładniejszym z nich będzie ten wykonywany w pasie, w miejscu gdzie przeważnie nosisz pasek. Możesz zrobić to bezpośrednio na ciele, lub włożyć centymetr krawiecki w spodnie, w taki sposób jak nosi się pasek. Należy pamiętać jednak, że wszystkie te pomiary powinny być wykonywane na stojąco. 

Jeżeli znasz już obwód swojego pasa, to wiesz tym samym, jak dobrać długość paska. Zdecydowana większość pasków ma nieparzystą liczbę dziurek. Idealny pasek powinien zapinać się na środku tej skali wyznaczonej przez otwory, co zapewnia duży komfort podczas wahań wagi. W przypadku wyboru paska skórzanego należy pamiętać o tym, że podczas użytkowania może on rozciągnąć się o nawet 2-3 cm, co spowodowane jest charakterystycznymi właściwościami skóry naturalnej. Jest ona bowiem bardziej elastyczna. 

Pasek, oprócz długości, ma także różne szerokości. W trakcie zastanawiania się, jak wybrać rozmiar paska, należy zwrócić uwagę także na ten parametr. Przed zakupem trzeba dokładnie przyjrzeć się rozmiarowi szlufek w najczęściej noszonych spodniach. Zbyt wąski pasek nie będzie odpowiednio podtrzymywał spodni, a zbyt szeroki może się nie zmieścić w przeznaczone otwory. 

Odpowiednio dopasowane dodatki są kluczem do dobrej prezentacji. Nieodpowiednio dobrany pasek, oprócz tego, że zupełnie nie będzie spełniał  swojej roli, może kompletnie zepsuć nawet najlepszą stylizację. Zbyt duży pasek nie będzie podtrzymywał spodni, a zbyt mały zaś, nie tylko może źle wyglądać, lecz także powodować dyskomfort. Dlatego też bardzo ważne jest dokonanie odpowiednich pomiarów i zastanowienie się, jak dobrać rozmiar paska przed ostatecznym podjęciem decyzji w sklepie. 

Leave a Comment