Uroda

Idealny makijaż na rozmowę kwalifikacyjną – czyli jaki?

Dostałaś propozycję pracy? Prócz odpowiedniego ubioru bardzo istotne jest poświęcenie uwagi należytemu makijażowi – i wcale nie chodzi tu o to, żeby był on odwzorowany rodem z instagramowych profilów. Sęk w tym, by charakteryzował się starannością, podkreślał wszystkie Twoje atuty, emanował świeżością, ale nie wulgarnością. Jeśli na co dzień nie używasz dużej ilości kosmetyków bądź w ogóle się nie malujesz, to osiągnięcie idealnej harmonii w tej kwestii może nie być łatwym zadaniem. Skorzystaj z poniższych wskazówek na temat idealnego makijażu na rozmowę o pracę.

Jaki makijaż na rozmowę kwalifikacyjną?

Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną inaczej bywa nazywany biznesowym. Nie jest on jednak zawsze taki sam – w większości przypadków jego rodzaj i modyfikacja zależy od rodzaju stanowiska, na jakie aplikujesz. Na przykład, jeśli Twoja przyszła praca będzie wiązała się z branżą PR lub korporacyjną, w której pracownikami będą głównie młodzi, kreatywni ludzie, dobrze jest postawić na makijaż z wieloma kolorowymi akcentami. Sprawdzą się tu niebieski tusz do rzęs czy szminka w kolorze fuksji podkreślające indywidualność i pomysłowość.

Kiedy aplikujesz o stanowisko biurowe lub te, w którym na co dzień pracuje się z klientem, postaw na naturalną kolorystykę z zachowaniem norm dostosowanych do Twojego typu urody.

Natomiast w każdym przypadku należy zachować umiar – w ramach makijażu przystosowanego do rozmowy kwalifikacyjnej nawet o stosunkowo luźnym przebiegu nie należy łączyć ze sobą krzykliwych detali – można wówczas osiągnąć groteskowy efekt, a to zmniejsza szanse na zatrudnienie.

Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną może być zatem odpowiednio modyfikowany, przez wgląd na takie czynniki, jak typ urody czy rodzaj wykonywanego zawodu. By móc jednak nieco go modyfikować, najpierw trzeba zacząć od uniwersalnego, biznesowego makijażu.

Makijaż na rozmowę kwalifikacyjną krok po kroku:

  • przed wykonywaniem każdego makijażu bardzo ważna jest gładka i nieskazitelna cera. Wówczas przed jego rozpoczęciem dobrze jest kilka dni wcześniej nałożyć peeling enzymatyczny, który złuszczy stary naskórek. Istotny będzie też wybór odpowiedniego podkładu – najlepiej lekkiego, który nie stworzy efektu maski,
  • na rozmowę kwalifikacyjną można użyć nieco rozświetlacza. Nakładaj go głównie na powieki i kąciki wewnętrzne oka – zabieg ten nada spojrzeniu blasku,
  • świeżość jest motywem przewodnim makijażu biznesowego – wobec tego najlepiej jest użyć odrobiny różu na policzki,
  • podkreślając oko, postaw na odcienie nude – beże i brązy. Nie zaszkodzi także namalowanie równych kresek,
  • brwi również nie powinny zostać pominięte – podkreśl je delikatnie woskiem i brązową kredką. Pamiętaj, by unikać przesady, która w przypadku makijażu tego elementu twarzy bywa bardzo częsta,
  • usta pokryj matową pomadką w kolorze dostosowanym do typu urody lub podkreśl je bezbarwnym błyszczykiem,
  • na sam koniec przypudruj całą twarz. Zabieg ten pozwoli na utrwalenie całego makijażu oraz zapobiegnie nadmiernemu świeceniu się skóry.

Leave a Comment