Moda Uroda

French Crop. Najmodniejsza fryzura dla mężczyzn. Dla kogo i jak układać?

Męskie fryzury zazwyczaj cechują się wygodą i prostotą. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest french crop. Strzyżenie tego typu cieszy się coraz większym uznaniem na rynku i ma szereg zwolenników. Odpowiada trendom modowym, danemu stylowi i szalonemu rytmowi życia. Nowocześni mężczyźni stawiają na takie propozycje fryzur, jakie są modna na całym świecie. Czym cechuje się najmodniejsza fryzura dla mężczyzn? Jakie zalety ma fryzura french top? Czy french crop jest godna uwagi?

Krótka fryzura męska na zakola

Crop to fryzura, jaka pojawiła się w XX wieku we Francji. Nowoczesne wersje powstawały na początku X wieku w Normandii. Po zakończeniu wojny taka opcja stała się powszechna na całym świecie. Jednym z rozwiązań jest pompadour. Popularność zyskała w Stanach Zjednoczonych w latach 50. XX wieku. Co ciekawe, Elvis Presley sięgnął po taką fryzurę i jest dzięki niej niezwykle znany. W ostatnim czasie krótka fryzura męska na zakola stała się niezwykle popularna wśród mężczyzn w każdym wieku. Strzyżenie crop to wybór dla mężczyzn odważnych. Cechuje się stylowym minimalizmem i podkreśla charyzmę mężczyzny. 


French crop

Jak układać french crop? W tym przypadku ważne jest to, aby mieć gładką skórę i grzywkę lekko przyciętą na krawędziach. Niezbędne jest ogolenie włosów na karku i skroniach. Warto zauważyć, że znaczną uwagę zwraca się na kontrast między krótkimi i dłuższymi włosami. Nie może on być zbyt ostry, co zepsuje cały efekt. Nie zapominajmy o tym, że istnieje sporo fryzur crop, jakie są wykonywane przez specjalistów. Dzięki temu sprawnie dobierzemy ją do wieku, typu twarzy, budowy włosów i swoich preferencji. 

Rodzaje fryzury french crop

Najmodniejsza fryzura dla mężczyzn przyjmuje następujące formy:

  • Podarty french crop – cechą jest przerzedzenie grzywki i obecność wielu pasm, jakie razem tworzą kaskadę. Grzywka może być podarta, falista lub prosta. 
  • Gładki french crop – bazuje na równomiernie przyciętej grzywce, która płynnie przechodzi do krawędzi na górze. Nadaje się dla mężczyzn o prostych i gładkich włosach. Doskonale zaprezentuje się w połączeniu z owalną lub kwadratową twarzą. 
  • Mieszany french crop – jeśli zależy nam na efekcie niejednorodności, obetnijmy na górze włosy drabiną, przecinając pasma przez dwa lub jedno. W efekcie uzyskamy włosy podobne do zwiniętego pióra lub zębów piły. 
     
    Nie zapominajmy o grzywce, jaka także przyjmuje różnorodne formy. Może być asymetryczna, rozdarta, prosta, do połowy czoła lub dłuższa. Oczywiście mężczyźni korzystają też z opcji bez grzywki. 

Jak pielęgnować modną fryzurę crop?

Fryzura nadaje się dla właścicieli grubych, prostych, lekko kręconych i cienkich włosów. Różnica długości tworzy ciekawą ostrość, jednak utrzymanie równowagi jest tutaj wymagane. Zgrabny akcent i minimalizm niezwykle gustownie się zaprezentują. Okazuje się, że french crop nie wymaga kompleksowej pielęgnacji. Włosy należy jedynie umyć i rozczesać w danym kierunku, układając je według własnych preferencji. Konkretną stylizację pomoże nam dobrać doświadczony fryzjer. 

komenatrz

Leave a Comment