Lifestyle

Ćwiczenia na smukłe ramiona – najlepsze ćwiczenia i efekty

Regularne ćwiczenia i zdrowa dieta to połączenie, które gwarantuje uzyskanie szczupłej sylwetki. Są jednak takie partie ciała, z których tłuszcz znika wyjątkowo opornie. Przykładem podobnego obszaru są ramiona. Jakie skuteczne ćwiczenia na smukłe ramiona wybrać? Poniżej znajdziesz kilka prostych i skutecznych propozycji.

Ćwiczenia na smukłe ramiona

Jeśli nadmierna ilość tkanki tłuszczowej na ramionach to powód Twojej frustracji, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz tutaj kilka prostych ćwiczeń, które regularnie wykonywane przyniosą pozytywne efekty. Warto skupić się na treningu już w okresie zimowym, aby w porze wiosennej oraz letniej bez oporów zakładać bluzki odsłaniające ramiona. 

W pierwszym ćwiczeniu stań w lekkim rozkroku, chwyć hantle w dłonie, a ręce ułóż wzdłuż ciała. Następnie unoś wyprostowane ręce bokiem aż do poziomu ramion, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. W innej propozycji przyjmij pozycję wyjściową jak w poprzednim ćwiczeniu, ale zegnij łokcie. Tutaj znowu należy unosić ręce do poziomu ramion, ale łokcie powinny być zgięte pod kątem 90°. W następnym ćwiczeniu stań w lekkim rozkroku z ugiętymi kolanami, złap hantle i się pochyl. Ręce delikatnie ugięte w łokciach powinny zwisać pod barkami. Teraz unieś hantle do wysokości barków, a następnie powróć do pozycji wyjściowej. Na ramiona doskonale wpływają także pompki. Warto wykonywać zarówno te tradycyjne, jak i w uproszczonej wersji.

Każdy punkt powinno się wykonać w 3 seriach po 14 powtórzeń. Te proste ćwiczenia na smukłe ramiona należy wykonywać regularnie oraz warto znaleźć czas na trening przynajmniej 3 razy w tygodniu. Najlepsze ćwiczenia na smukłe ramiona to również te przedstawione w materiałach, które na swoje konta dodają trenerzy. Przykładowe treningi możesz znaleźć w serwisie YouTube.

Ćwiczenia na smukłe ramiona – efekty

Tradycyjny trening z hantlami, warto również urozmaicać. Całą sylwetkę doskonale kształtuje pływanie. Jeśli ta forma ćwiczeń w wodzie nie przypada Ci do gustu, być może aqua aerobik okaże się dobrym rozwiązaniem? Warto spróbować, gdyż ćwiczenia w takim środowisku nie obciążają stawów, są przyjemne i przynoszą pozytywne efekty. Także aktywności takie, jak bieganie czy trening interwałowy pomagają spalić zbędną tkankę tłuszczową z całego ciała. Dobrym sposobem na urozmaicenie treningu są również zajęcia fitness. Zumba, trening na rowerach lub trening wzmacniający to świetne opcje na uzyskanie szczupłej sylwetki i pięknych ramion.

Perfekcyjne ćwiczenia na smukłe ramiona to takie, które poza efektami przynoszą także przyjemność. Nudny czy zbyt skomplikowany trening szybko demotywuje, a tego należy unikać. Warto więc próbować różnych form ćwiczeń, aby znaleźć taki plan, który najlepiej spełni oczekiwania. Efekty można zauważyć już po kilku tygodniach regularnych treningów. Ramiona staną się smuklejsze, a skóra będzie bardziej jędrna. Najważniejsze jest to, aby ćwiczyć regularnie i dokładnie. Nie można zapominać również o zdrowej oraz dobrze zbilansowanej diecie.

komenatrz

Leave a Comment