Uroda

Co to jest bonding zębów? Łatwy sposób na białe i piękne zęby.

Chyba każdy chociaż przez chwilę marzył o tym, aby zostać posiadaczem uśmiechu rodem z Hollywood. Zabiegi, którym poddają się wielkie gwiazdy, są kosztowne oraz czasochłonne. Ale jest sposób, dzięki któremu i Ty możesz mieć białe, równe oraz olśniewające zęby. Jedną z lepszych i nieinwazyjnych metod, żeby uzyskać taki efekt, jest bonding zębów. Co to właściwie jest i kto może z zabiegu skorzystać? Zostanie to wyjaśnione w dalszej części artykułu.

Co to jest bonding zębów i na czym polega?

Jest to nieinwazyjna metoda poprawiania wyglądu zębów. Stosunkowo tańsza niż wykonanie licówek i zdecydowanie mniej kosztowna niż wstawianie implantów. Polega na pokryciu zębów warstwą tworzywem z żywicy o nazwie Bond. Dzięki tej metodzie można zniwelować niewielkie ubytki w zębach, nierówności jeśli jeden jest na przykład nadłamany, a nawet usunąć mało estetyczne przerwy między zębami. Różnica w kolorze jest widoczna od razu po wyjściu z gabinetu. Odbudowa zęba kompozytem jest stosunkowo trwała, ale należy co około cztery, pięć lat dokonywać poprawek. Jest to łatwy sposób na piękny uśmiech o natychmiastowym efekcie.

Kto nie może poddać się zabiegowi?

Tak naprawdę bez znaczenia jest tu zarówno wiek pacjenta jak i jego ogólny stan zdrowia. Przeciwwskazań jest niewiele. Zęby przede wszystkim muszą być zdrowe, jeśli posiadasz na zębach próchnicę, należy je wcześniej wyleczyć. Nie zaleca się również wykonywania zabiegu u osób zgrzytających zębami, ponieważ łatwo skruszyć kompozyt. Bruksizm, można skutecznie leczyć i zanim podejmiesz decyzję o zabiegu, należy zająć się problemem zgrzytania zębów. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że bonding na martwe zęby jest jak najbardziej możliwy. Wykonuje się go podobnie do zakładania licówek, najpierw należy oszlifować powierzchnię zęba, który poddany będzie rekonstrukcji.

Bonding zębów efekty

Efekty są widoczne od razu, tuż po zakończeniu kuracji. Uzależnione są od Twoich zaleceń. Może to być bielsza barwa zębów, rekonstrukcja niewielkich ubytków, czy też pozbycie się szpar między zębami. Zabieg jest bezbolesny i składa się z kilku etapów. Najpierw dentysta nakłada cienką warstwę kompozytu, a następnie naświetla go specjalną lampą utwardzającą.
Bonding zębów to łatwy sposób na piękny uśmiech. Efekt jak już wspomniano wcześniej, utrzymuje się nawet do pięciu lat. Jest natomiast uzależniony od wielu czynników. Od nawyków higienicznych pacjenta zależy bardzo wiele. Tak samo ma się z nawykami żywieniowymi. Duże ilości kawy, palenie papierosów czy spożywanie silnie barwiących posiłków też mają ogromny wpływ na długotrwałość efektu.
Jeśli jednak przeanalizujesz wszystkie wady oraz zalety, okaże się, że jest to jedna z najkorzystniejszych metod na piękny olśniewający uśmiech. Biorąc tu pod uwagę cenę zabiegu, jeśli porównamy do innych mających na celu poprawę wyglądu naszych zębów bonding także wypada bardzo korzystnie. Jeśli chcesz być posiadaczem pięknego uśmiechu, to warto rozważyć poddanie się zabiegowi rekonstrukcji za pomocą kompozytu z żywicy, efekt jest natychmiastowy i długotrwały.

komenatrz

Leave a Comment