Uroda

Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć?

Trądzik to choroba skóry, która dotyczy nie tylko znaczącej części nastolatków, ale także wielu dorosłych. Zmagają się z nią przedstawiciele obu płci, bardzo często przez wiele długich lat. Jeśli Ciebie również dotknęła ta przykra przypadłość, z pewnością wiesz, że nierzadko potrafi przyjmować zaostrzoną formę, przybierając postać dużych, bolesnych krostek. Te z kolei, nawet po zagojeniu się, lubią pozostawić po sobie ślady, stwarzając kolejny problem natury estetycznej. Jak usunąć blizny po trądziku? Na szczęście istnieje kilka skutecznych metod, które pozwolą Ci pozbyć się tego kłopotu.

Uzbrój się w niezbędne produkty oraz sporą cierpliwość

Cały proces wymaga ostrożności, gdyż musisz pamiętać, że uszkodzone zostały głębsze warstwy skóry. Warto jednak zacząć od rozwiązań, które są najprostsze, bo wbrew pozorom cechuje je duża skuteczność. Zwłaszcza, jeżeli posiadasz świeże blizny po trądziku, domowe sposoby mogą zagwarantować Ci zadowalające rezultaty. Sięgnij po olej kokosowy, który większość z nas posiada w swojej kuchni. Obfituje on w przeciwutleniacze oraz kwasy tłuszczowe, które znakomicie nawilżają oraz stymulują produkcję kolagenu pełniącego rolę budulca w Twojej skórze. Wystarczy, że nabierzesz go na czyste palce i zaaplikujesz w uszkodzone miejsce, lekko go wmasowując.

Solidną dawkę regeneracji zapewni Ci stosowanie soku i żelu z aloesu, które łagodzą, odżywiają i dbają o elastyczność cery. Wyciśnij także trochę soku z cytryny i pozostaw na skórze, a po upływie dziesięciu minut zmyj. Czynność powtarzaj codziennie, a wkrótce zauważysz oczyszczenie i usunięcie martwego naskórka. Miej na uwadze, że to nie jest błyskawiczna terapia na blizny po trądziku. Domowe sposoby usuwają je, ale nie od razu. Uzbrój się więc w cierpliwość.

Pamiętaj, że gdy poczujesz pieczenie lub dostrzeżesz zaczerwienienie, musisz przerwać kurację, gdyż będzie ona dla Ciebie zbyt drażniąca. W takim przypadku dobrze dodać cytrynę do jogurtu naturalnego lub miodu, które nieco osłabią jej intensywne działanie, ale wciąż pozwolą cieszyć się zadowalającymi efektami. Warto zadbać o to, by w diecie znalazły się produkty o wysokiej zawartości witaminy E, która korzystnie wpływa na cerę. Będą to między innymi: migdały, oleje pochodzenia roślinnego, fasolka szparagowa oraz soja.

Co na blizny po trądziku działa najskuteczniej?

Domowe sposoby na blizny po trądziku nie przyniosły oczekiwanych rezultatów? Zazwyczaj jest to znak, że potrzebujesz bardziej zdecydowanych działań. Udaj się na zakupy i zaopatrz się w maść lub krem, które zawierają mocno skoncentrowane składniki aktywne. Znakomicie sprawdzają się wyciągi z sosny zwyczajnej, z wąkrotki azjatyckiej oraz cebuli. Witamina C, alantoina i heparyna także są wskazane. Produkty stosuj zgodnie z zaleceniami producenta, przykładając większą wagę także do reszty pielęgnacji. Unikaj peelingów mechanicznych, kosmetyków na bazie alkoholu oraz używaj kremu z filtrem przed wyjściem z domu. Dzięki temu zmiany skórne nie zostaną dodatkowo podrażnione, a proces ich gojenia się będzie przebiegał dużo szybciej.

Nie nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z odpowiednio dobranych do potrzeb zabiegów kosmetycznych. Polecana jest tutaj zwłaszcza mikrodermabrazja, która polega na ścieraniu martwego naskórka przy pomocy specjalnego urządzenia o tarczy korundowej lub diamentowej. Ciekawą opcją jest również jej bardziej zaawansowana wersja, czyli dermabrazja, która dociera do głębszych warstw skóry, zapewniając dogłębną odnowę i sprawiając, że krem na blizny po trądziku może bardziej efektywnie działać. Jeżeli Twój problem z nieestetycznymi zmianami jest naprawdę zaawansowany, rozważ skorzystanie z laseroterapii. To seria zabiegów, która wykorzystuje światło do niszczenia włókien kolagenowych i stymulowania wzrostu nowych. Tutaj możesz liczyć na najszybsze i największe rezultaty, bo na blizny po trądziku laser stanowi najlepszą broń. Kluczowe jest jednak przeprowadzenie kilku zabiegów. Jak widzisz, o swoją cerę możesz zadbać na wiele różnych sposobów. Wybierz ten, który będzie dla Ciebie najbardziej optymalny.

Leave a Comment