Uroda

Białe zęby bez wychodzenia z domu. Czy to możliwe?

Każdy chciałby mieć nie tylko w dobrej kondycji stan swojego uzębienia, ale także mieć możliwość pochwalenia się pięknym i białym uśmiechem za niewielkie pieniądze. Jak wiadomo tak naprawdę dentysta, czy ortodonta na NFZ od pewno czasu w Polsce nie istnieje, gdyż pandemia wydłużyła czas oczekiwania na wizytę, a odwiedziny tego typu lekarza prywatnie do najtańszych nie należą. Jak więc poradzić sobie z takim problemem?

Skuteczne domowe sposoby na wybielanie zębów

Można tego typu proces przeprowadzić, korzystając z dostępnych preparatów w aptekach oraz drogeriach. Dostępne są do tego celu specjalne kosmetyki wybielające zęby takie jak żele, wosk oraz lakier do mycia zębów. Jedynym minusem jest fakt, że dostanie się do przestrzeni międzyzębowych, jest niemożliwe, lecz nie są one tak bardzo widoczne w momencie, gdy pokazujemy zęby. Najczęściej tego typu produkty zawierają substancję aktywną, którą jest nadtlenek wodoru. Skutkiem jego użycia jest rozjaśnienie zębów po 2 do 3 tygodni od pierwszego użycia. Bezpiecznie wybielić zęby można także za pomocą specjalnych pasków, które są łatwo dostępne w aptece. Przykleja się je do zębów na około 20 do 25 minut. Jednak tym sposobem wybielisz zęby jedynie od jedynek do czwórek. Dodatkowo do wielu żeli dodawane są nakładki, które są nim wypełniane, a następnie nakładane na zęby. Osoby mające trochę więcej pieniędzy mogą sobie pozwolić na zakup specjalnego sprzętu emitującego niebieskie światło. Można wtedy zmniejszyć ilość znajdującego się osadu na szkliwach.

Wybielanie, a soda

Domowe sposoby wybielania zębów to także te zawierające sodę. Metoda z zastosowaniem tej substancji polega na nakładaniu na zęby wcześniej przygotowanego roztworu maseczki sodu z wodą lub sody z wodą utlenioną. W ten sposób możemy rozjaśnić zęby o kilka lub nawet kilkanaście ton, a także usunąć osad oraz pozbyć się resztek jedzenia.


Jednak istnieją podzielone zdania na temat bezpieczeństwa tej metody. Przede wszystkim nie należy takiego sposobu wybielania stosować zbyt często, gdyż w ten sposób może dojść do odwrotnego efektu, czyli uszkodzenia szkliwa. W szczególności dentyści, czy stomatolodzy są sceptycznie nastawieni do naturalnych metod wybielania zębów, gdyż patrzą oni na to pod tym kątem, że stały ząb już nie urośnie i słabo by było uszkodzić go, dlatego ta metoda nie powinna być stosowana więcej niż raz w tygodniu. Sposoby te rzeczywiście działają, lecz mogą wystąpić niechciane skutki uboczne w postaci podrażnienia dziąseł i zwiększenia nadwrażliwości zębów oraz przyśpieszenia wystąpienia większej ilości próchnicy w przyszłości.

Domowe patenty na wybielanie a szybkość

Czy istnieje patent na szybkie wybielenie zębów? Tak, jest to realne, osiągalne, a oto kilka z tych pomysłów:

  • Jest to prosty sposób, gdyż wystarczy wetrzeć w zęby kilka zmiksowanych truskawek. Kwas, który zawierają niektóre owoce, usuwa w jakimś stopniu osad oraz przebarwienia.
  • Zostało udowodnione także, że jedzenie twardych owoców oczywiście z umiarem, bo możemy także uszkodzić zęby, przyczynia się do większej produkcji śliny, która ściera osad z zębów.
  • Płukanie ust olejem. Do tego celu najlepszy jest olej kokosowy. Zadziała on nie tylko wybielająco, ale także antybakteryjnie i antywirusowo.

komenatrz

Leave a Comment