Uroda

Tłuste włosy – jak wyglądają i co zrobić

Czyste i ładnie układające się włosy to jeden z dużych atutów, które pozwalają nienagannie się prezentować nawet w naturalnym wydaniu. Aby uzyskać taki rezultat, regularnie dbasz o higienę i stosujesz rozmaite kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji i modelowania. Jeżeli mimo tych wszystkich zabiegów zastanawiasz się, dlaczego twoje włosy po umyciu są tłuste, to znak, że coś robisz nie tak, jak należy. Zaprezentowane poniżej informacje pomogą Ci znaleźć rozwiązanie tego problemu.

Określić rodzaj swoich włosów i przeanalizować skład stosowanych kosmetyków

Z pewnością wiesz, jak wyglądają tłuste włosy. Nie są sypkie i nie tworzą jednolitej tafli, tylko sklejają się w nieestetyczne strąki. Połyskują od nadmiaru łoju, wydają się rzadsze, niż są w rzeczywistości i przylegają do czaszki. Chyba nie trzeba mówić, że nie jest to pożądany efekt i że nikt nie czuje się dobrze w takim wydaniu. Problem pojawia się w chwili, gdy Twoje kosmyki prezentują się w następujący sposób zaraz po kąpieli lub prysznicu. U niektórych osób nie sprawdza się zawijanie ich w turban z ręcznika i suszenie w ten sposób, dlatego jeżeli tak właśnie postępujesz, spróbuj, zamiast tego skorzystać z suszarki. Dzięki temu pukle będą odbite u nasady i nie przetłuszczą się tak szybko. Jeżeli chodzi o tłuste włosy, po umyciu przyczyny mogą tkwić również w niewłaściwym szamponie. Zrezygnuj z tych o działaniu nawilżającym, gdyż ten konkretny kosmetyk powinien służyć wyłącznie do usuwania zabrudzeń i oczyszczania skóry głowy. Przeanalizuj skład specyfiku i upewnij się, że nie zawiera zbyt dużej ilości silnych detergentów. Mogą one działać drażniąco i przyczyniać się do nadmiernej produkcji sebum, a co za tym idzie, szybszego przetłuszczania się włosów. Postaw na naturalne produkty a bardzo możliwe, że szybko dostrzeżesz różnicę. Warto również zmieniać szampon co kilka miesięcy tak, by skóra głowy się do niego nie przyzwyczaiła, a także raz w tygodniu wykonywać jej peeling.

Co zrobić by tłuste włosy przestały być Twoim kłopotem?

Posiadasz tłuste włosy zaraz po umyciu? Co zrobić, aby pozbyć się tego kłopotu? Przyjrzyj się pozostałym kosmetykom, których używasz. Zdecydowanie nie sprawdzą się u Ciebie wszelkie odżywki i olejki bez spłukiwania, które tylko nadmiernie obciążą kosmyki i znacząco skrócą czas ich świeżości. Odstaw także maski nawilżające lub zmniejsz częstotliwość ich stosowania. Bardzo możliwe, że po prostu nie potrzebujesz aż tak intensywnej regeneracji. Jeśli aplikujesz odżywki i produkty do pielęgnacji zbyt wysoko, niemalże od nasady głowy, porzuć ten nawyk i zacznij nakładać je poniżej uszu, a najlepiej na końcach, gdzie pukle są najbardziej zniszczone. Tłuste włosy to bardzo często efekt stosowania nadmiernej liczby specyfików do modelowania, takich jak pianki, lakiery i żele do stylizacji. Dobrze będzie więc je ograniczyć i sięgać po nie tylko wtedy, gdy przygotowujesz się do specjalnych okazji. Aby poznać źródło posiadanego problemu, trzeba wykazać się odrobiną cierpliwości jednak to inwestycja, która się opłaci.

komenatrz

Leave a Comment