Uroda

Kamień Gua Sha. Do czego służy i jakie są efekty?

Naturalne sposoby pielęgnacji nabierają popularności w niezwykle szybkim tempie. Dają świetne efekty, które potrafią zaskoczyć nawet największych niedowiarków. Jeśli lubisz dbać o siebie w sposób zgodny z naturą, koniecznie musisz poznać masaż twarzy kamieniem Gua Sha.

Kamień do masażu twarzy 

Masaże twarzy są niezwykle przyjemne i relaksujące, ale mają też inną ważną zaletę. Systematyczne masowanie twarzy wpływa na jej jędrność, poprawia kontur i ujednolica koloryt skóry.
Wykonywanie masażu twarzy wymaga pewnego nacisku i chociaż da się wykonać go bez użycia dodatkowych gadżetów, to dużo przyjemniej i skuteczniej jest z pomocnikiem w postaci płaskiego kamienia Gua Sha. Ze względu na swoją budowę, jest on też nazywany płytką.

Płytka Gua Sha – co to właściwie jest?

Nazwa określa sposób, w jaki kamień działa na skórę. “Gua” to nic innego jak pocieranie, natomiast “Sha” oznacza zaczerwienioną skórę. Kamień Gua Sha jest wykonany z tych samych materiałów, co popularne rollery, również służące do automasażu twarzy. Na rynku znajdziesz więc głównie płytki wykonane z kwarcu lub jadeitu, oba rodzaje są zdecydowanie warte uwagi, a różnią się przede wszystkim ceną. 
Dostępne są przeróżne kształty, choć najpopularniejsze przypominają serce, literę V lub motyla. Pozwalają one na masaż wybranych partii twarzy i nacisk w odpowiednich miejscach. 

Masaż twarzy kamieniem Gua Sha

Kamienie Gua Sha dość skutecznie wypierają popularne jadeitowe rollery i chociaż wciąż warto je stosować, to masaż płytką zapewni Ci dużo intensywniejsze efekty. Jeśli chcesz wykorzystać pełnię możliwości, jaką dają takie masaże, musisz pamiętać o kilku krokach zanim przystąpisz do zabiegu.
Ważne jest odpowiednie przygotowanie twarzy, pamiętaj żeby nigdy nie wykonywać masażu bez uprzedniego demakijażu! Po dokładnym zmyciu makijażu możesz wykonać delikatny peeling, nie należy jednak złuszczać naskórka w ten sposób codziennie.

Kamień Gua Sha stosuj wyłącznie na delikatnie natłuszczoną skórę, dzięki temu masaż będzie nie tylko dużo przyjemniejszy, ale dzięki dobraniu odpowiednich olejków, efekty będą dużo bardziej spektakularne.
Jeśli miałaś styczność z rollerem, to pewnie pamiętasz, że zaleca się trzymanie go w lodówce. Tak samo jest w przypadku płytki, którą dobrze jest schłodzić, zanim przejdziemy do wykonania masażu twarzy.

Gua Sha – masaż

Prawidłowy masaż kamieniem Gua Sha, najlepiej zacząć od szyi, dzięki temu zabieg będzie dążył do ujędrnienia nie tylko elementów twarzy, ale też będziesz pracować nad nadaniem jej wyraźniejszego, młodzieńczego kształtu.

Na początek kilkukrotnie przesuń kamień Gua Sha w kierunku obojczyka, aż do żuchwy, pamiętając o ruchach od dołu do góry z delikatnym skierowaniem płytki na zewnątrz. Ruchy te powinny być zdecydowane, a nacisk wyraźnie odczuwalny. Jeśli uznasz, że czas przejść do właściwego masażu twarzy, to zacznij od żuchwy. Pamiętaj, żeby zawsze zaczynać od dolnych, środkowych partii i powoli przechodzić do coraz wyżej położonych fragmentów twarzy, masując je w kierunku na zewnątrz.

Efekty stosowania płytki Gua Sha

Systematyczne stosowanie kamienia Gua Sha zapewni Ci sporą ilość wyraźnych efektów.
– Zdecydowanie ładniejszy koloryt cery, który sprawia, że twarz wygląda młodziej, bardziej jednolicie i zdrowo.
– Płytsze zmarszczki, które wygładzają się poprzez poprawę jędrność i elastyczności skóry.
– Smuklejszy owal twarzy, który jest coraz bardziej pożądany wraz z upływającym czasem. Wyraźniejszy owal sprawia, że będziesz wyglądać młodziej!

Masaż twarzy, przy pomocy kamienia Gua Sha, nie tylko przyniesie dużo efektów wizualnych, ale też sprawi, że będziesz bardziej zrelaksowana, a Twoje samopoczucie po tym przyjemnym zabiegu wyraźnie się poprawi. 
 

komenatrz

Leave a Comment