Lifestyle Uroda

Jaki kształt paznokci wyszczupla palce?

Bez cienia wątpliwości można stwierdzić, że zadbane paznokcie są naszą wizytówką. Nie raz zdarza się, że możemy mieć nienaganny manicure, a jednak okazuje się, że nie spełnia on naszych oczekiwań, ponieważ uważamy, że nasze dłonie wyglądają niezgrabnie czy też po prostu grubo. Możemy temu zapobiec, wybierając odpowiedni kształt paznokci. Manicure wyszczuplający palce nie jest żadną nowością, a wręcz przeciwnie — jest praktykowany coraz częściej! Dzięki odpowiedniemu kształtowi paznokci będziemy mogli optycznie wyszczuplić palce czy nawet dłonie. Zatem jaki kształt paznokci wybrać?

Uniwersalny migdałek

Każdy, kto choć raz miał do czynienia z jakimkolwiek segmentem stylizacji czy pielęgnacji paznokci na pewno usłyszał to określenie. Kształt migdała jest wręcz nieśmiertelny i w wielu przypadkach jest on uniwersalnym wyborem. Nie jest tak oczywiście bez przyczyny, ponieważ mimo tego, że migdał lepiej wygląda na dłuższej płytce, to jednak jest to kształt paznokci wyszczuplający dłoń. Dzieje się tak dlatego, że paznokcie migdałki lekko zwężają się ku zaokrąglonej końcówce, dzięki czemu nie imitują często spotykanego błędu, jakim jest „kurzy pazur”.

Pomijany owal

Owalny kształt paznokci bardzo często jest odrzucany, ponieważ praktycznie nie odbiega od naturalnego kształtu płytki. Czy jednak słusznie z niego rezygnujemy? W żadnym wypadku! Śmiało możemy stwierdzić, że owal to pewnego rodzaju odpowiednik migdałka dla osób, które preferują krótkie paznokcie. Dzięki swojemu zaokrąglonemu brzegowi owal sprawi, że otrzymamy właśnie manicure wyszczuplający palce, a jego dodatkowym atutem jest fakt, że nie jest to kształt problemowy, więc każdy poradzi sobie z jego wykonaniem nawet w domowym zaciszu.

Zaokrąglony kwadrat

Wypiłowanie paznokci na sam kwadrat okazać się może ogromnym błędem, ponieważ nie jest to niestety kształt paznokci wyszczuplający dłoń. Niczym jednak nie musimy się przejmować, ponieważ i dla tego problemu mamy rozwiązanie. Banalne, ale za to skuteczne! Jeśli jesteśmy miłośnikami kwadratowych paznokci, to na pewno mamy również świadomość, jak łatwo możemy sobie tym kształtem poszerzyć dłonie. Jeśli chcemy tego uniknąć, wystarczy, że nasz kwadrat będzie po prostu zaokrąglony. W ten sposób, zamiast poszerzyć palce i dłonie, po prostu je wyszczuplimy.
Ballerina

Zastanawiając się nad tym, jaki kształt paznokci wybrać, aby wyszczuplić dłoń, warto również zastanowić się nad balleriną. Kształt ten charakteryzuje się tym, że paznokcie mocno zwężają się przy końcach. Choć jest on nieco bardziej awangardowy, to jednak idealnie sprawdzi się dla osób, które preferują dłuższe paznokcie, ale nie potrafią zdecydować się na jeden kształt. Ballerina łączy w sobie trzy inne kształty, co sprawia, że jest zawsze modna i niezwykle stylowa, a jednocześnie idealnie sprawdzi się przy manicure wyszczuplającym palce.
 

komenatrz

Leave a Comment