Porady kosmetyczne

Jak zrobić makijaż na osiemnastkę?

Impreza zorganizowana z okazji 18 urodzin to niepowtarzalna okazja do świętowania. Zarówno solenizant jak i zaproszeni goście chcą świetnie się bawić, ale również wyglądać zjawiskowo. Niezbędnym elementem imprezowym wśród dziewczyn jest kreacja, ale również makijaż. Sposób malowania się nie ma żadnych ograniczeń, zatem makijaż na osiemnastkę może być wyrazem nieograniczonej kreatywności.

Jaki makijaż na 18-tkę?

Makijaż może być wykonany w zależności od preferencji. Część dziewczyn decyduje się na makijaż nude, czyli naturalny. Opiera się on na podkreśleniu naturalnej urody. Do jego wykonania wykorzystuje się beże, brązy, róże. Zarówno brwi jak i oczy są jedynie delikatnie podkreślane jasnym cieniem a rzęsy muśnięte tuszem. Makijaż ten nadaje skórze naturalny blask i daje efekt wypoczęcia.

Jednak znakomita część dziewczyn jako makijaż na 18 wybiera makijaż wieczorowy. Jest to makijaż okolicznościowy, którego raczej nie nosi się na co dzień. Prawidłowo wykonany podkreśla urodę oraz nadaje klasy i elegancji. Charakteryzuje się wyrazistym zaznaczeniem oka, wykorzystując cienie o mocnych, ciemnych barwach. Często stosuje się sztuczne rzęsy oraz pomadkę o nasyconym kolorze. Ponadto bardzo często stosuje się bronzer, rozświetlacz czy eyeliner.

Makijaż na 18-tkę – krok po kroku

Każdy makijaż powinien być poprzedzony dokładnym oczyszczeniem i nawilżeniem skóry.  Zatem niezbędne jest umycie cery oraz zastosowanie lekkiego kremu nawilżającego. Tak stworzona baza zapewni trwałość makijażowi i zapobiegnie zważeniu się podkładu. Gładkość skóry twarzy zapewni również zastosowanie maseczki nawilżającej.

Kolejnym etapem będzie stworzenie bazy pod makijaż i tym samym wyrównanie kolorytu skóry. W tym celu niezbędne jest użycie podkładu, który jest dostosowany do naturalnego koloru cery. Niewłaściwe dobranie koloru będzie skutkowało nieestetycznym i niedbałym wyglądem. Ważne jest, aby nałożyć cienką warstwę podkładu i wklepać gąbeczką. Należy unikać rozsmarowywania podkładu, ponieważ nie zapewni to idealnego krycia. Jeżeli podkład nie zakrył wszystkich niedoskonałości niezbędnym będzie użycie korektora punktowo. Warto użyć niewielkich ilości, aby korektor idealnie zlał się z podkładem.

Po stworzeniu bazy pod makijaż możemy przejść do makijażu oka. Celem wykonania make-upu wieczorowego warto wykorzystać cienie w kolorach czerni, brązów, beżów i cieni metalicznych, opalizujących. Przy ich wykorzystaniu możemy stworzyć, tzw. smokey – eye. Make-up ten polega na nałożeniu najciemniejszego cienia w zewnętrznym kąciku oka, brązowego cienia w centralnej części powieki oraz jasnego, opalizującego cienia w wewnętrznym kąciku oka. Na górnej powiece warto namalować kreskę przy użyciu eyelinera, aby podkreślić głębokie spojrzenie. Na koniec pozostanie jedynie podkreślenie brwi oraz  tuszowanie rzęs, ewentualnie przyklejenie sztucznych pasków lub kępek rzęs.

Jako jeden z ostatnich elementów makijażu należy wykonać konturowanie, aby nadać smukły kształt twarzy i dopasować do makijażu. W tym celu można użyć bronzera na sucho lub na mokro. Bronzer nakłada się pod kości policzkowe, na linii włosów oraz na podbródek. Należy go dokładnie rozprowadzić, aby nie powstały nieestetyczne, brązowe plamy. Aby dodać cerze naturalnego blasku warto użyć rozświetlacza, nakładając go na kości policzkowe, grzbiet nosa, łuk kupidyna oraz pod łuki brwiowe.

Na koniec warto jest użyć pomadki dostosowanej do wykonanego makijażu. W przypadku mocnego podkreślenia oczu powinno się zrezygnować z pomadki o intensywnym kolorze na rzecz delikatniejszego odcienia. Zapewni to pełną elegancję, a makijaż nie będzie infantylny i krzykliwy. Zatem przy wyraźnym makijażu oczu można użyć pomadki w kolorze beżu bądź brązu, albo postawić na błyszczyk.

Leave a Comment