Porady kosmetyczne

Idealny makijaż na ślub – czyli jaki?

Ślub to najważniejszy dzień w życiu większości kobiet. Przyszła panna młoda oprócz wyboru pięknej, białej sukni, musi zadbać o wymarzoną fryzurę ślubną i makijaż. W poniższym artykule dowiesz się, jak wykonać makijaż ślubny, żeby idealnie podkreślił Twoją urodę. 

Czym wyróżnia się makijaż ślubny?

Makijaż ślubny to rodzaj makijażu okolicznościowego, na którego wykonanie większość kobiet decyduje się, korzystając z usług profesjonalnej makijażystki. Jest to jak najbardziej prawidłowy krok. Dlaczego? W dniu ślubu panna młoda narażona jest na ogromny stres, pośpiech i zdenerwowanie. Nie sprzyja to wykonywaniu czynności wymagających skupienia i precyzji. Wykonywanie samodzielnie makijażu na ślub mogłoby skończyć się niepowodzeniem i finalnym efektem niespełniającym oczekiwań panny młodej. 

Czym wyróżnia się makijaż do ślubu na tle pozostałych makijaży okazjonalnych? Oprócz tego, że wykonany powinien być z najwyższej jakości kosmetyków, które gwarantują nienaganną trwałość, musi być staranny i niezwykle dopracowany. W makijażu ślubnym nie ma miejsca na potknięcia, każdy detal musi być wykonany z największą precyzją. W ślubnym makijażu nie można pozwolić sobie na krzywo pomalowane usta, niesymetryczne kreski czy za ciemny podkład. Spowodowane jest to przede wszystkim faktem, że panna młoda skupia wzrok wszystkich zgromadzonych gości, więc ewentualne niedociągnięcia zostaną bardzo łatwo dostrzeżone. Poza tym fotograf i kamerzysta na krok nie ustępują parze młodej. Żadna kobieta nie chciałaby oglądać ślubnych zdjęć, na których będzie widoczny źle wykonany makijaż. Z tego powodu przed makijażem ślubnym rekomendowane jest przeprowadzenie makijażu próbnego. Pozwoli to sprawdzić, czy umiejętności makijażystki spełniają nasze oczekiwania i czy dobrane kosmetyki utrzymają się przez cały dzień. 

Jaki makijaż na ślub?

Przyszłe panny młode zazwyczaj decydują się na stonowane i klasyczne kolory w swoim makijażu na ślub. Mowa o barwach, które podkreślają urodę i eksponują jej największe atuty. Jaki powinien być makijaż ślubny? Makeup nie może być przerysowany i zbyt mocny, bo może zmienić pannę młodą nie do poznania. Doskonale sprawdzają się delikatne brzoskwiniowe tony, brudne róże, zgaszone brązy i szampańskie odcienie złota. W zależności od upodobań makijaż na ślub może być matowy lub z dodatkiem iskrzących pigmentów do oczu. Coraz więcej kobiet decyduje się na delikatny i świeży makijaż oczu z wyraźniejszym akcentem stawianym na usta. Na ślubnym kobiercu oprócz pomadek w odcieniach nude, zdają egzamin pomadki malinowe, które dodają makijażowi pazura i charakteru, bez efektu zmalowania. 

Z czego zrezygnować w makijażu ślubnym?

Makijaż ślubny powinien być przede wszystkim dopasowany do urody. Przyszła panna młoda musi się w nim czuć dobrze i swobodnie, więc powinien być wykonany w takim stylu, jaki sobie wymarzyła. Istnieje jednak kilka kroków w makijażu, z których należy zrezygnować w ślubnym makijażu. Przede wszystkim wystrzegać należy się zbyt ciemnych i przerysowanych brwi. Dodają one lat i sprawiają, że na twarzy pojawia się nieprzyjemny grymas. Kolejną rzeczą są zbyt gęste i długie rzęsy, dokładniej kępki rzęs. Zbyt duża ilość doklejonych kępek może spowodować efekt smutnego oka. Należy unikać ciemnych kolorów, które zarezerwowane są dla makijażu wieczorowego. Trzeba zwrócić też szczególną uwagę na odpowiedni dobór koloru podkładu do dekoltu i reszty ciała, gdyż biała sukienka podkreśla ewentualne różnice na ciele. Ostatnim elementem makijażu są zbyt mocno podkreślone rysy, które z daleka sprawiają złudzenie plam.

Leave a Comment