Moda

Fryzura bob jak układać i modelować?

Fryzura bob jak czesać – to pytanie najczęściej przychodzi na myśl paniom, które planują właśnie ten typ obcięcia włosów. Trzeba więc podkreślić, że bob to fryzura ponadczasowa. Jej uniwersalność wynika z faktu, że pasuje kobietom w różnym wieku i o różnym typie urody. Daje się ją stylizować na wiele sposobów, dzięki czemu w zależności od potrzeb można uzyskać elegancki lub niezobowiązujący look. Jeśli interesują Cię takie zagadnienia, jak modelowanie fryzury bob, potrzebne do tego kosmetyki i czas niezbędny do uzyskania zadowalającego efektu, znajdujesz się we właściwym miejscu. 

Fryzura bob z grzywką – jak układać, by nadać kosmykom objętości?

Klasyczne cięcie bob oznacza włosy mocno wycieniowane z tyłu głowy i sięgające do linii brody z przodu. Bez względu na to, czy Twoja czupryna jest lekka i cienka, czy też gruba i gęsta, ten rodzaj strzyżenia może okazać się strzałem w dziesiątkę. Posiadaczkom wysokiego czoła rekomenduje się wersję z grzywką, która doskonale wyrównuje proporcje twarzy. Do codziennego układania fryzury wystarczy Ci tylko kilka produktów. Puder do włosów pomoże odbić je od nasady. Wystarczy wgnieść odrobinę w poszczególne pasma, a następnie wymodelować je przy użyciu samych dłoni lub okrągłej szczotki. Frywolnie opadająca grzywka dodaje uroku każdej kobiecie, dlatego warto wziąć ją pod uwagę również wtedy, gdy ma się drobną buzię o regularnych rysach. Fryzjerzy nie bez powodu kojarzą z określeniem bob fryzurę damską nieskomplikowaną i niezwykle urokliwą.

Bob w drapieżnym wydaniu – czy łatwo go wymodelować?

Wariantów fryzury bob jest co najmniej kilka. Jeden z najbardziej popularnych to ten, gdy włosy z przodu są dużo dłuższe niż z kosmyki z tyłu. Uwielbiają go pewne siebie, wyraziste kobiety, jednak i one przed podjęciem ostatecznej decyzji o strzyżeniu myślały: fryzura bob – jak modelować, by wyglądać tak dobrze, jak modelka ze zdjęcia? Otóż okazuje się, że osiągnięcie wspaniałego rezultatu wcale nie jest czasochłonne. Wystarczy wcześniej przygotować prostownicę i spray chroniący przed działaniem wysokiej temperatury. Kosmetyk należy nałożyć, gdy pasma są jeszcze wilgotne, a następnie podzielić je na kilka partii. Kiedy podeschną, można przystąpić do prostowania włosów pasmo po paśmie, tak by uporać się z najbardziej niesfornymi kosmykami i uzyskać idealną gładkość. 

Trwałość fryzury zapewni spryskanie jej delikatną mgiełką lakieru. Tak naprawdę obawy związane z omawianym rodzajem uczesania zamykają się w kwestii: fryzura bob, jak układać. Panie bardzo szybko dochodzą do wniosku, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, a bob to na tyle przyjazne cięcie, iż nawet bez precyzyjnego formowania prezentuje się atrakcyjnie. Każdej kobiecie zdarzają się sytuacje, kiedy na układanie włosów nie ma zupełnie czasu. Wtedy warto postępować w dość intuicyjny sposób,  czyli rozprowadzić na nich niewielką ilość pianki, która ułatwi nadanie fryzurze kształtu, a następnie zbudować jej objętość dłońmi i ciepłym powietrzem z suszarki.

komenatrz

Leave a Comment